Zapowiedzi

„Faktoria przyjemności” – listopadowa premiera w warszawskiej Zachęcie

Premiera spektaklu „Faktoria przyjemności” w reżyserii Agaty Biziuk odbędzie się 19 listopada 2021 r. (g. 18:00 i 20:15) w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki. Zaprasza Fundacją Mikro Teatr, który jest niezależnym teatrem nieinstytucjonalnym przygotowującym spektakle zaangażowane społecznie, wykorzystując świat teatru lalek w przedstawieniach dla dorosłych

Czym jest przyjemność? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje każdy, umilając sobie codziennie trudy życia w dowolny, indywidualny sposób. A jak to jest: współtworzyć produkty w Fabryce Przyjemności? Na to pytanie odpowiedź znają na pewno pracownicy i pracowniczki najstarszego zakładu produkującego czekoladę w Warszawie.


Jak wiadomo, miejsce pracy tworzą ludzie. W dobrej atmosferze umiemy podołać najcięższym zadaniom. Twórca tej fabryki nauczył swoich pracowników wsparcia, jedności i zawiązywania długotrwałych przyjaźni. Nasza opowieść pozwala na wysłuchanie tego, co mają do powiedzenia ci, którzy tworzyli historię tego miejsca, chcemy pokazać co kryje się pod szyldem ogólnodostępnej „przyjemności”. Więzi fabrycznej rodziny zacieśniały się podczas wspólnych wyjazdów, spotkań czy imienin. Gdyby nie Basia, Irenka, Zdziszek, Janusz i inni nie byłoby zakładu, bo to właśnie oni są duszą tej fabryki. To oni trwali w niej od początku, i potrafili dokonać niemożliwego, by ją uratować.


Spektakl FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI to opowieść o losach Polaków podczas przemian  politycznych, o determinacji jednostki w dążeniu do celu, sile grupy, ale także dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort w momencie zagrożenia. Przedstawienie to swego rodzaju połączenie teatru i interaktywnej wystawy muzealnej, zawierającej elementy teatru ruchu oraz ożywionej formy.


Spektakl inspirowany jest wywiadami pochodzącymi ze zbiorów Archiwum Historii Mówionej Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy oraz audioteki PragaGada.pl Fundacji Animacja. W spektaklu wykorzystano fragment audio pochodzący z tych zbiorów.

TWÓRCY
TEKST: Agata Biziuk, Anna Domalewska, Rafał Derkacz
REŻYSERIA: Agata Biziuk
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Agata Stanula
MUZYKA: Piotr Klimek, Maciej Cempura
OBSADA: Anna Domalewska, Dominika Majewska, Rafał Derkacz
GŁOS Z OFFU: Karolina Burek
DZIAŁANIA EDUKACYJNE: Karolina Vyšata

Komentarze
Udostepnij