Zapowiedzi

Familijna premiera Teatru Mostów w Gorzowie Wielkopolskim

„Wieczne Drzewo” to tytuł najnowszej realizacji gorzowskiego Teatru Mostów. Premiera spektaklu  6 kwietnia (sobota) w Miejskim Centrum Kultury „Zawarcie”. Twórcy określają przedstawienie mianem historycznej, bo pierwszej familijnej realizacji scenicznej Teatru Mostów.

– Rzeczywiście „Wieczne Drzewo” powstawało od początku z myślą o młodszych widzach – zapowiada autor scenariusza oraz reżyser spektaklu Konrad Pruszyński. – Jak zawsze w naszych propozycjach scenicznych nie uciekamy od podejmowania ważnych tematów. Tym razem dotykamy kwestii ekologii, stosunku człowieka do natury, dlatego warto, by na ten spektakl wybierały się całe rodziny. Myślę, że wymiana myśli i spostrzeżeń między przedstawicielami różnych pokoleń może być dla naszych widzów i widzek ubogacająca.

O czym opowiadać będzie najnowsze przedstawienie Teatru Mostów? Twórcy zabierają swoich odbiorców w baśniowy świat zamieszkiwany przez żyjący w zgodzie z naturą lud Bufo. Pewnego dnia do tej hermetycznej społeczności trafia Obcy. Kim jest? Jak przedostał się przez bariery chroniące Bufo? Czy Pira, Kaspi i Guama wraz z resztą grupy muszą zacząć się obawiać Czarownic, zamieszkujących pobliską studnię?

Najnowsza premiera Teatru Mostów to opowieść o stosunku człowieka do natury, kojącej sile drzew oraz otwarciu na to, co obce, nieoswojone i nieznane. Jaką rolę w historii Bufo i Czarownic odegra Nieznajomy? Czy gościnność i współpraca pozwoli Bufo rozwiązać konflikt? O tym przekonają się ci, którzy wkroczą w świat „Wiecznego Drzewa”.

Spektakl obfitować będzie różnorodną formą. Dramaturgiczną całość dopełnią autorskie piosenki i żywiołowe choreografie. A wszystko to w wykonaniu lokalnych, gorzowskich artystów.

Na sobotę 6 kwietnia zaplanowane są dwa pokazy spektaklu. O godzinie 16.00 odbędzie się prapremiera rodzinna (bilety: https://stage24.pl/events/miejskie-centrum-kultury-zawarcie-2266), a o godzinie 20.00 uroczysta premiera (bilety: https://stage24.pl/events/miejskie-centrum-kultury-zawarcie-2267). Część ról „Wiecznego Drzewa” kreowana jest w obsadzie wymiennej. Miejscem premierowych prezentacji spektaklu będzie scena Miejskiego Centrum Kultury „Zawarcie” przy ulicy Wawrzyniaka 66A w Gorzowie Wielkopolskim.

Patronat honorowy: Poseł Krystyna Sibińska, Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński, Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski
Patronat medialny: Radio Gorzów
Partner spektaklu: Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

scenariusz i reżyseria: Konrad Pruszyński
muzyka: Bartosz „Niedźwiedź” Matuszewski
choreografia: Agata Iwaszko
narrator: Jacek Głaszcz
autor plakatu: Maciej Zieliński

fot. / proj. Maciej Zieliński

Komentarze
Udostepnij