Zapowiedzi

Fanowski film na 25-lecie Platige Image

Jubileusz to doskonała okazja do wspominania i podsumowań. Dlatego, jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądały początki Platige Image, jaka anegdota wiąże się z powstaniem nazwy studia lub to, co pracownicy mówią o Platige to obejrzycie film przygotowany z okazji 25-lecia działalności firmy Platige Image. Firmy tworzonej przez 300 artystów i ekspertów, specjalizującej się w grafice komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektach wizualnych dla filmu, rozrywki, edukacji, reklamy i gier komputerowych.

CEO Platige Image Karol Żbikowski:

W Platige zawsze była i będzie przestrzeń na to, żeby rozwijać własne projekty i zainteresowania. W nasze DNA wpisana jest niezależność i możliwość realizacji własnych pasji i marzeń”.

Reżyser, scenarzysta i producent kreatywny w Platige Image Tomek Bagiński (na zdjęciu):

W Platige zawsze udawało się wychodzić poza szablon. Rzeczy z pozoru niemożliwe okazywały się możliwie. Projekty, które nie miały potencjału komercyjnego przynosiły zyski. I tak krok po kroku przez 25 lat (śmiech)”.

Założyciel i przewodniczący rady nadzorczej Platige Image Jarosław Sawko:

„Często pytają mnie: jak się robi taką firmę? I choć nie mam gotowej recepty na sukces to wiem co trzeba. Trzeba iść. Zrobić krok do przodu. Na początek mały, potem trochę większy, a potem znów mniejszy. Ważne, żeby iść. Wszystko jedno, w którą stronę. Raz do przodu, a potem nawet w bok. Ale iść”.

Piotr Sikora założyciel Platige Image, wiceprzewodniczący rady nadzorczej: „W 1994 miałem taką wizję, żeby stworzyć największe studio animacji w Polsce, które będzie miało kilkaset osób. I to się spełniło. I to jest niesamowite!”

Cały film możecie obejrzeć tutaj.

__

O grupie Platige: Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizart. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo. Zespół składa się z ponad 320 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 25 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego  w Wenecji. Zobacz realizacje Platige Image na www.platige.com

Komentarze
Udostepnij