Zapowiedzi

„Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” wraca na afisz wrocławskiego Teatru Układ Formalny

W ten weekend, od 10 do 12 maja  „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu”w reżyserii Agaty Dudy Gracz ponownie w Teatrze Układ Formalny.

„Spektakl swą niezwykłą siłę emocjonalnego rażenia zawdzięcza pełnej synergii współpracy Dudy Gracz, Wacha, Wójcika-Zawieruchy i występujących w nim aktorów. To na kanwie ich indywidualnych wrażliwości powstała opowieść o Fedrze antycznej i współczesnej zarazem. Fedrze, która, poznawszy gorzki smak miłości, plami przygryzione wargi barwą krwi. Ta opowieść o braku miłości – nieoczekiwanie – staje się też hymnem ku jej czci, bo nawet ciemna i kaleka przynosi wystarczający powód, by żyć”. – Wojciech Jerzy Kieler; Teatrologia.info

Wyobraźnia to nadzwyczajny przywilej człowieka. Im jest większa, tym silniejsza potrzeba jej przeżywania. To pamięć czucia, wspomnień i doznań. Co się stanie, jeżeli potrzeba jest tak silna, że nie jesteśmy w stanie oddzielić imaginacji od rzeczywistości? Czy przywilej, który daje ogrom możliwości, może stać się jednocześnie wielkim zagrożeniem?


„Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” to opowieść o pewnej teatralnej bufetowej, która w głębi serca czuje się bohaterką antycznego dramatu. To spektakl o strachu przed przemijaniem i o potrzebie miłości.


Przed nami studium wstydu inspirowane „Miłością Fedry” Sarah Kane oraz antycznym „Hippolytosem uwieńczonym” Eurypidesa w reżyserii Agaty Dudy Gracz.


TERMINY
10 maja (piątek) | 19:00
11 maja (sobota) | 19:00
12 maja (niedziela) | 19:00


MIEJSCE
Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu
ul. Prądzyńskiego 39A, Wrocław


Czas trwania 96 MINUT


BILETY
www.bit.ly/fedra-tuf
TW: dym, samobójstwo, przemoc, przemoc seksualna


REALIZATORZY/ REALIZATORKI
scenariusz/ reżyseria/ scenografia/ kostiumy AGATA DUDA-GRACZ
muzyka ŁUKASZ WÓJCIK-ZAWIERUCHA
reżyseria światła CEZI STUDNIAK
choreografia PIOTR MATEUSZ WACH
kierownik produkcji PAWEŁ ZARĘBA
projekcje/ realizacja światła KACPER SCHEFFLER
realizacja dźwięku WIKTOR GRZEGORZEWSKI
obsada JUSTYNA SZAFRAN, EMOSE KATARZYNA UHUNMWANGHO, WIKTORIA CZUBASZEK, PRZEMYSŁAW FURDAK, JERZY GÓRSKI, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, RAFAŁ PIETRZAK, MACIEJ RABSKI

Koproducentami spektaklu są: Teatr Układ Formalny oraz DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe i Muzeum Pana Tadeusza.

fot. Przemysław Jendroska

Komentarze
Udostepnij