Zapowiedzi

Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich 2024 we Wrocławiu

Już po raz 23. zapraszamy na Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich. Wyjątkowe wydarzenie kultywujące ducha teatru odbędzie się 26-27 kwietnia. Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku?

FeTA to nasze wieloletnie wydarzenie teatralne, podczas którego prezentowane są najciekawsze i starannie wyselekcjonowane monodramy z całej Polski. Adepci sztuk teatralnych mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przed publicznością i profesjonalnym jury.

W ostatnich latach do grona jurorskiego należeli m.in: Jan Peszek, Dorota Pomykała, Anna Dymna, Agnieszka Przepiórska, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Kinga Preis czy Wiesław Komasa.

Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów będzie prezentacja kilkunastu monodramów, które w naborze wyłonili: Paweł Palcat  – aktor teatralny, reżyser i pedagog oraz Anna Borowska – koordynatorka festiwalu. 26 kwietnia uczestnicy wezmą udział w kameralnych warsztatach pracy aktorskiej, a dzień później odbędzie się finałowa prezentacja. W tegorocznym jury finałowym zasiądą: Krzysztof Dracz, Magdalena Drab i Tomasz Schimscheiner. Laureat Srebrnego Talentu zostanie uhonorowany nagrodą pieniężna w wysokości 7 000 zł!

Od lat Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich jest nie tylko miejscem prezentacji wybitnych talentów, ale także świętem dla miłośników teatru. W tym roku partnerem CK Agora został Teatr Polski w Podziemiu, który odniósł niekwestionowany triumf na scenie artystycznej Wrocławia, przeistaczając gniew i sprzeciw w energię twórczą. Nasze imperatywy to: wolność tworzenia, przygotowywanie spektakli na najwyższym poziomie artystycznym i dialog z publicznością. W ramach wydarzenia odbędzie się wernisaż wystawy przybliżającej historię zespołu tego teatru.

Zapraszamy!

Uczestnicy konkursu:

Karolina Konicka – Białystok, Laura Pajor – Wrocław, Katarzyna Brzozowska – Bydgoszcz, Bartosz Rułka – Rzeszów, Karolina Pożoga – Lubsko, Kamil Teichman – Zabrze, Małgorzata Grabara – Zwoleń, Julia Fidelus – Sucha Beskidzka, Marika Kornacka – Bytom, Miłosz Dutkiewicz – Gniezno, Karolina Warzecha – Wrocław, Alicja Wojnarowska – Dębica, Rafał Karnicki – Bydgoszcz

Program #FeTA2024

26.04 | 15:00-18:00 | sala teatralna
Warsztaty pracy aktorskiej z Tomaszem SchimscheineremZajęcia dla uczestnikówmające na celu integrację oraz budowanie przyjaznej i otwartej atmosfery, która pozwoli lepiej zaprezentować się przed jurorami i publicznością.

26.04 | 18:30 | galeria | wstęp wolny
Wernisaż wystawy Teatru Polskiego w Podziemiu
Ekspozycja złożona z plakatów, elementów scenografii, kostiumów oraz zdjęć autorstwa m.in. Natalii Kabanov.

27.04 | 10:00-18:00 | sala teatralna | wstęp wolny
Otwarty przegląd monodramów
Prezentacja kilkunastu najlepszych monodramów z całej Polski z udziałem jury i publiczności. Omówienie wystąpień przez jury, ogłoszenie werdyktu i nagrodzenie laureatów.

Dołącz do naszego wydarzenia na FB!

Komentarze
Udostepnij