Zapowiedzi

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH w Poznaniu

Art Fraction Foundation, Teatr Animacji i Centrum Sztuki Dziecka zapraszają na:

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH

W ramach Festiwalu zaprezentowane będą trzy programy:

SZTUKA SZUKA MALUCHA realizowana przez ART FRACTION FOUNDATION

MAPPING FESTIVAL realizowany przez TEATR ANIMACJI W POZNANIU w ramach projektu “Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years”

SMYKA MUZYKA realizowana przez CENTRUM SZTUKI DZIECKA W POZNANIU.

Wspólnie zaprezentujemy spektakle z Polski i Europy oraz koncerty i wydarzenia muzyczne. Spotkamy się z Wami podczas warsztatów, akcji twórczych, masterclasses.

Projekt Sztuka Szuka Malucha został zainicjowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2006 roku. W latach 2014-2019 Festiwal organizowany był wspólnie przez Centrum i Art Fraction Foundation. W latach 2020-2021 projekt realizowany jest przez Art Fraction Foundation.

KIEDY? 28.06-04.07.2021

GDZIE? W Teatrze Animacji w Poznaniu, CK Zamek i na Scenie Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

DLA KOGO? Dla dzieci od 0 do 5 lat i bliskich im dorosłych.

BILETY: Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 czerwca 2021 o godz. 12:00. Bilety sprzedawane będą przez system bilety24.pl

INFORMACJE: www.festiwalnajmlodszych.pl

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania: info@festiwalnajmlodszych.pl

Projekt “Festiwal Najmłodszych” jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt „Sztuka Szuka Malucha” współfinansowany jest przez Miasto Poznań. Projekt “Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years” współfinansowany jest ze środków programu Kreatywna Europa.

Partnerem festiwalu jest Small Size Network oraz Centrum Kultury Zamek.

CZUCIE GŁĘBOKIE  – WARSZTAT MISTRZOWSKI DLA DOROSŁYCH

W ramach Festiwalu Najmłodszych (sekcja: Sztuka Szuka Malucha) zapraszamy serdecznie dorosłe osoby zajmujące się sztuką, edukacją lub terapią, a także wszystkich chcących pogłębić swoją praktykę bycia z dzieckiem, na dwudniowy, intensywny i inspirujący warsztat mistrzowski prowadzony przez Izabelę Chlewińską.

GDZIE: CK Zamek w Poznaniu, Scena Nova

KIEDY: 29.06.2021, godz. 13.00-19.00 i 30.06.2021, godz. 10.00-16.00

DLA KOGO: warsztat skierowany jest do osób zajmujących się sztuką, edukacją, terapią, a także do rodziców

KOSZT: 150 zł / osoba

TERMIN PRZESYŁANIA ZGŁOSZEŃ: 26.06.2021 roku (ilość miejsc ograniczona!!!)

JAK: wypełniając formularz zgłoszeniowy: KLIK

OD PROWADZĄCEJ:

Szósty zmysł, czyli propriocepcja – to zmysł, który obejmuje niemal całe ciało. To tajny radar, który rozpoznaje zagrożenia z zewnątrz i jest drogowskazem do wewnętrznego dobrostanu. Czucie głębokie zwraca uwagę na inteligencję ciała, jako fenomenalnego instrumentu,
z którego pomocą regulujemy nadmiar emocji, natłok myśli, oddech, trawienie czy pracę serca.

Warsztat skierowany do dorosłych, jest dwudniową intensywną podróżą do swojego ciała.

Będziemy rozmawiać

 • o samoregulacji układu nerwowego według teorii poliwagalnej Stephena Porgesa
 • o poczuciu bezpieczeństwa jako kierunku zrównoważonego rozwoju
 • o dotyku i świadomości ciała, jako sposobach na komunikację z dzieckiem

Będziemy doświadczać, poprzez ćwiczenia praktyczne, swojego czucia głębokiego.

Zapraszam do praktyki ciała, głosu, intuicji, oddechu. Zapraszam do osobistego zaangażowania, przeżycia i kontaktu ze swoim organizmem.

Podczas warsztatów będziemy używać obiektów sensorycznych Intibag, które stymulują propriocepcję i rozwijają świadomość ciała.

To warsztat łączący teorię z praktyką, który pozwoli na zdobycie m.in. doświadczeń wspomagających pracę z dziećmi dotkniętymi skutkami pandemii, izolacji społecznej i trudnościami związanymi z nadszarpniętymi relacjami w rodzinie.

Udział w warsztatach potwierdzony zostanie ZAŚWIADCZENIEM.

O PROWADZĄCEJ:

Izabela Chlewińska (1980) – tancerka, choreografka, performerka, nauczycielka. Swoje autorskie spektakle taneczne (Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1, You Have Your Voice) prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii, we Włoszech. Autorka i reżyserka instalacji performatywnej MaMoMi dla dzieci do lat 2 w Nowym Teatrze w Warszawie. Ostatnie jej prace choreograficzne to CISZA – spektakl/instalacja, dedykowana doświadczaniu bliskości I wspólnoty oraz OBSERWATOR – spektakl z pełnym udziałem widowni w towarzystwie performera. Na zaproszenie warszawskiej galerii Zachęta stworzyła instalację performatywną CIAŁO (wspólnie z Tomkiem Bergmannem i synem Miłoszem)

będącą częścią wystawy dla dzieci CO DWIE SZTUKI TO NIE JEDNA. Zrealizowała 44 realizacje teatralne m.in. w Polsce i Niemczech jako choreografka i autorka ruchu scenicznego. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu – nieformalny kolektyw choreografów niezależnych.

Odbyła staż w zespole Troubleyn Jana Fabra w Antwerpii, wizytę studyjną w Filadelfii, rezydencję artystyczną w Tokio. Otrzymała prestiżowe stypendium DanceWeb w Austrii.

 Od 16 lat realizuje się jako pedagog prowadząc warsztaty w Polsce, Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich lat wypracowała autorską metodę pracę z ciałem

“Ciało.Głos.Intuicja”, która łączy ruch organiczny, naturalną emisję głosu i improwizację w tańcu. Swoją praktykę wspomaga obiektami sensorycznymi Intibag, które wspierają pracę układu nerwowego. Jednym z nich jest worek sensoryczny, z  którym zrealizowała szereg performansów, m.in. w Galerii Narodowej Zachęta w Warszawie czy BWA we Wrocławiu. Na podstawie performansu In Silence powstała identyfikacja festiwalu filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

WIĘCEJ INFORMACJI:

info@festiwalnajmlodszych.pl

Alicja Morawska-Rubczak 661-282-638

festiwalnajmlodszych.pl

WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 • liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
 • dane do przelewu zostaną przesłane w odpowiedzi na przesłane i zaakceptowane zgłoszenie – prosimy o dokonanie przelewu w ciągu 3 dni od daty otrzymania wiadomości
 • zapewniamy przestrzeń i materiały do warsztatów
 • nie zapewniamy zakwaterowania i wyżywienia, jednak Osobom przyjezdnym spoza Poznania chętnie udzielimy pomocy w znalezieniu dogodnego miejsca noclegowego w przystępnej cenie
 • w przypadku odwołania warsztatów z winy Organizatora – zwrot kosztów nastąpi w przeciągu 14 dni od odwołania wydarzenia
 • w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztacie, Uczestnikom przysługuje zwrot kosztów, jednak informację o rezygnacji prosimy podać najpóźniej 3 dni przed planowanym wydarzeniem, tj. do dnia 25.06 do godz. 24:00

PIKNIK RODZINNY

Festiwal Najmłodszych to wydarzenie rodzinne i radosne! Bardzo czekaliśmy na powrót na widownie i w przestrzenie teatralne naszych najmłodszych widzów i ich najbliższych dorosłych. Jak co roku, bardzo chcemy spotkać się również z Wami osobiście – spędzić czas w swobodnej, zabawowej atmosferze, poznać się lepiej, odpocząć, i twórczo powygłupiać. W festiwalowy weekend zapraszamy Was bardzo serdecznie na piknik rodzinny, który będzie doskonałą okazją do spotkań i pogaduszek na same wesołe tematy.

Piknik rozpocznie koncert:

“APSIK!” Fundacji Mikro Teatr *

i zakończy wydarzenie “WIELKIE RZECZY na WIELKI FINAŁ” **,

czyli czytanie performatywne książki Maliny Prześlugi “Wielkie Rzeczy” i mini koncert Waszych ulubionych piosenek ze zbioru “POTUPAJKI i DOPODUSZKI” (www.potupajkidopoduszki.com) w wykonaniu Iwony Skwarek, Marysi Dąbrowskiej i – rzecz jasna – Zwierzaków!

Nie zabraknie też piknikowych atrakcji:

 • warsztatów twórczych przygotowanych przez Ambientówkę
 • wesołych rozruchów z Daną Chmielewską
 • setów muzycznych przygotowanych przez naszego festiwalowego DJa – Marcina Piątyszka.

A to wszystko w naszej wielkie piaskownicy w samym sercu miasta – na Dziedzińcu Zamkowym.

Oczywiście nie zabraknie pyszności od Małych Fusów!

Wstęp na PIKNIK RODZINNY za okazaniem dowolnego biletu na Festiwal Najmłodszych.

Liczba miejsc jest ograniczona – prosimy o cierpliwość!

* APSIK! / Fundacja Mikro Teatr / sobota 3.07 godz. 12:00

bilety tutaj: https://festiwalnajmlodszych.pl/wydarzenie/apsik-fundacja-mikro-teatr/

** WIELKIE RZECZY na WIELKI FINAŁ / Art Fraction Foundation / niedziela 4.07 godz. 17:00

wstęp na wydarzenie finałowe za okazaniem biletu na dowolne wydarzenie Festiwalu Najmłodszych https://festiwalnajmlodszych.pl/wydarzenie/wielkie-rzeczy-wielki-final-art-fraction-foundation-i-teatr-animacji/

Dziedziniec Zamkowy – wejście od Al. Niepodległości

Sobota, 3.07.2021, godz. 13.00-17.00

Niedziela, 4.07.2021, godz. 12.00-17.00

Komentarze
Udostepnij