Zapowiedzi

“Filmy z epoki smogu” w oficjalnej selekcji festiwalu ÉCU

Film krótkometrażowy “Filmy z epoki smogu” Michała Zadary i Barbary Wysockiej zakwalifikował się do oficjalnej selekcji festiwalu ÉCU – The European Independent Film Festival. Film powstał w 2019 roku i jest koprodukcją Teatru Powszechnego i CENTRALI.

ÉCU od 2006 r. prezentuje najlepsze niezależne produkcje filmowe z całego świata. Film Zadary i Wysockiej znalazł się w gronie 90 filmów, konkurujących w 13 kategoriach. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 23-26 kwietnia, a filmy konkursowe będą prezentowane wyłącznie online, dzięki czemu widzowie z Polski będą mogli obejrzeć filmy na tych samych warunkach co publiczność paryska.

“Filmy z epoki smogu” to opowieść o naszych czasach, w których spacery po parku niosą ze sobą zagrożenie dla życia. Trzy krótkie nowele układają się w opowieść o tym, jak sztuka nie radzi sobie z wyzwaniami współczesności.

Występują: Danuta Stenka, Andrzej Seweryn, Barbara Wysocka, Karina Seweryn, Wiktor Loga-Skarczewski, Krzysztof Knurek, Arkadiusz Brykalski oraz Michał Zadara.

Działalność twórców “Filmów z epoki smogu” nie kończy się na pracy artystycznej. CENTRALA pracuje nad Obywatelską Ustawą Antysmogową, kompleksowym rozwiązaniem problemu zatrutego powietrza w Polsce. Naukowcy, prawnicy i artyści wspólnie opracowują ustawę, która zostanie zgłoszona do sejmu wiosną 2021 roku.

Więcej informacji o festiwalu ÉCU: www.ecufilmfestival.com.

Więcej o obywatelskiej ustawie antysmogowej pod #antysmogowa na fb i instagramie.

Fot. Krzysztof Bieliński

Komentarze
Udostepnij