Zapowiedzi

„Friends! The Musical Parody” w czerwcu w toruńskim Muzycznym

W czerwcu na scenie Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu premiera musicalu „Friends! The Musical Parody”. Właśnie dobiegły końca przesłuchania castingowe, na które wpłynęło ponad 300 zgłoszeń. Więcej o produkcji posłuchać można w podcaście Musicalowe.Info.

Musical powstał w 2017 roku, a swoją premierę miał na off-Broadway’u. Autorami spektaklu przenoszącego na scenę kultowy serial „Przyjaciele” są Bob i Tobly Mc Smith. Muzykę napisał Assaf Gleizner. To nie pierwsza ich przygoda z parodiowaniem telewizyjnych produkcji. Przygotowali również musicale na podstawie znanych – również w Polsce – seriali: „Pełna chata” i „Beverly Hills, 90210”.

O to by „Friends” pojawił się w Polsce starania już kilka lat temu rozpoczęła dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu Anna Wołek. – Zdobyliśmy licencję non-replica, dającą możliwość zrobienia własnej wersji musicalu. Już teraz spodziewamy się dużego zainteresowania ze strony fanów serialu – mówi w podcaście Anna Wołek. – Świadomość istnienia wielbicieli „Przyjaciół” powoduje, że musimy zwrócić uwagę na to w jaki sposób dokonamy przekładu. Dlatego część powiedzonek znanych z telewizyjnego ekranu pozostanie nieprzetłumaczonych, jak choćby okrzyk jednej z bohaterek Jenice – „Oh, my god”.

Na czym polegać będzie musicalowa parodia „Przyjaciół”? – Akcja sitcomu rozgrywała się w kawiarni Central Perk oraz w mieszkaniu Moniki Geller” – przypomina reżyserka spektaklu Agnieszka Płoszajska. – Jedna z piosenek musicalu mówi o tym, jakim cudem Monika może opłacić czynsz za gigantyczne mieszkanie w Nowym Jorku, będąc młodą dziewczyną pracującą jako kucharka. Musical prześmiewa sytuację, w której wszystkie swoje problemy bohaterowie rozstrzygają przy kubku kawy.

„Friends! The Musical Parody” to również gratka dla fanów musicalu, którzy w piosenkach odnajdą nawiązania do innych produkcji z Broadway’u i West Endu jak „Skrzypek na dachu”, „Chicago” czy „Rent”.

Więcej o produkcji musicalu oraz castingu może posłuchać w podcaście Musicalowe.Info dostępnym na Spotify, YouTube, Deezer, TuneIn, Apple Podcasts, Castbox, Spreaker i Google Podcasts.

Link do YouTube: https://youtu.be/C39A5f97qxw

Komentarze
Udostepnij