Zapowiedzi

Gala jubileuszowa i premiera „Snu nocy letniej” na 100-lecie poznańskiego Teatru Nowego

Z okazji stulecia istnienia Teatr Nowy w Poznaniu zaprasza na jubileuszową wycieczkę do… lasu. Ateńskiego, oczywiście. Co – lub kto – czai się wśród mchu i paproci, przekonamy się wszyscy podczas premiery SNU NOCY LETNIEJ Williama Shakespeare’a w reżyserii Jana Klaty już 15 września o godz. 18.00 na Dużej Scenie.

869. premierze Teatru Nowego, towarzyszyć będzie gala jubileuszowa, symbolicznie podsumowująca setkę na teatralnym liczniku i otwierająca zarazem nowy, piękny rozdział w naszej wspólnej z Państwem historii. Bądźmy w ten wieczór razem!

Szczegóły: https://teatrnowy.pl/spektakle/sen-nocy-letniej/

Ale to wcale nie koniec jubileuszowych atrakcji, które przygotowaliśmy! Od kilku dni w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania mogą Państwo zgłębić wybrane fragmenty historii Teatru Nowego dzięki znajdującym się tam wystawom. Wspomnienia, ciekawostki, historyczne niuanse i bogaty materiał graficzny – wystarczy zatrzymać się na moment i dać się porwać w małą podróż w naszą bogatą przeszłość. A jeśli niekoniecznie mają tam Państwo po drodze? Dobra wiadomość: wystawę już od piątku 15 września będzie też można odwiedzić w foyer Dużej Sceny Teatru Nowego! Przygotowaliśmy również specjalną niespodziankę dla tych z Państwa, którzy od druku wolą dźwięki – w foyer Dużej Sceny znajdą Państwo specjalny infokiosk, a w nim – przygotowane przez naszych aktorów nagrania wspomnień z ostatnich dekad funkcjonowania Teatru Nowego. Jak przebiegała ostatnia próba KRÓLA LEARA? Co zwykle słyszała Krystyna Feldman, przemierzając poznańskie Stare Miasto? Jak wyglądał dyrektorski gabinet Izabelli Cywińskiej? Wystarczy kilka kliknięć i wszystko stanie się jasne!

Mało? No to mamy propozycję nie do odrzucenia: od 15 września historię Teatru Nowego będą Państwo mogli zabrać ze sobą do domu. Tego dnia swoją premierę będzie mieć wydawnictwo jubileuszowe – STO LAT TEATRU NOWEGO W POZNANIU. Publikacja, przygotowana przez pracowników Teatru we współpracy z Wydawnictwem Miejskim POSNANIA, to nie tylko najważniejsze fakty z kolejnych dekad istnienia sceny przy Dąbrowskiego 5, zebrane w trzech tomach. To także solidna porcja recenzji, biogramów dotyczących najważniejszych postaci związanych z Teatrem Nowym, wspomnień, ciekawostek i anegdot, a także materiałów graficznych, dzięki którym lektura zmieni się w niezwykły i barwny rajd w przeszłość… Zachęcamy do zakupu – już w ten weekend w kasie Teatru Nowego, a w przyszłym tygodniu – także w naszym e-sklepie! Do zobaczenia w Teatrze – przez następnych 100 lat!

Komentarze
Udostepnij