Zapowiedzi

Gdański Teatr w Blokowisku: Kasia Chmielewska i Radek Duda „Napięcie”

Plama GAK zaprasza na premierę akcji performatywnej przygotowanej przez dwójkę artystów: tancerkę i choreografkę Katarzynę Chmielewską oraz muzyka i kompozytora Radosława Dudę.

Ich współpraca zaczęła się podczas pracy nad spektaklami w teatrach dramatycznych gdzie wchodzili w skład zespołów realizatorów, a co zaowocowało w końcu stworzeniem własnego, wspólnego spektaklu “Why don’t you like sadness?” Został on zaprezentowany m in: w Teatrze Wybrzeże, TR Warszawa oraz na wielu festiwalach w tym w Indiach i Gruzji. Został także wybrany jako jeden z dziesięciu spektakli do Polskiej Platformy Tańca (2017 r.)

Artyści postanowili ponownie się spotkać. W trakcie performance’u “Napięcie” poddadzą się eksperymentowi, w którym połączeni będą ze sobą liną, tak by móc oddziaływać na siebie w sposób konkretny i bezpośredni. Wyzwoli to szereg zależności, interwencji i napięć wpływających na działania obojga twórców, na ich decyzje odnośnie tworzenia muzyki i choreografii w trakcie trwania akcji.

Zadanie to przyczyni się do odkrycia nowego obszaru spotkania oraz do stworzenia ciekawej propozycji scenicznej w oparciu o wzajemne zależności.

Artyści w prosty sposób odnoszą się również do obecnej rzeczywistości pandemicznej, w której zależności międzyludzkie stają się ogromnie znaczące i często trudne. A co w następstwie powoduje częste oscylowanie wokół konfliktu.

Po premierze performance’u zapraszamy na krótką rozmowę z artystami, którzy opowiedzą o swojej współpracy.

Wydarzenie realizowane na facebooku GAK Plama oraz na kanale YouTube plamaGAK.

Premiera 21.01.2021r. godzina 19:00

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/456178972049068/

Więcej informacji: https://gak.gda.pl/teatr-w-blokowisku-poszukuje-kasia-chmielewska-i-radek-duda-napiecie/

Komentarze
Udostepnij