Zapowiedzi

Gdybym Cię nie poznał – grudniowa premiera na Scenie w Baraku warszawskiego Współczesnego

GDYBYM CIĘ NIE POZNAŁ – premiera 18 grudnia o godzinie 19.00

Spektakl dla niepoprawnych romantyków

Wszystko zaczęło się od niewinnego pocałunku dwojga dzieciaków… Pogrążony w żałobie po stracie żony i dzieci Eduardo zapada w sen, w którym pragnie wyśnić alternatywną wersję swojego życia. Chce nigdy nie spotkać ukochanej Elisy i tym samym nie przeżyć tak bolesnej straty. Okazuje się jednak, że niezależnie od podjętych decyzji ścieżki Eduardo i Elisy zawsze się przecinają – choć oni nie zawsze potrafią to dostrzec.

„Gdybym cię nie poznał” to opowieść o nieoczywistej naturze miłości, to także pytanie o to, co decyduje o naszym życiu – świadomy wybór, przypadek, a może przeznaczenie.

Spektakl w reżyserii Jarosława Tumidajskiego będzie polską prapremierą tego tekstu.

Prawa do wystawienia sztuki reprezentuje  Marta Fluvia Agency www.martafluvia.com a w Polsce Agencja ADIT.

Przekład Rubi Birden

Reżyseria i opracowanie muzyczne Jarosław Tumidajski

Scenografia i kostiumy Katarzyna Kornelia Kowalczyk

Światło Katarzyna Łuszczyk

OBSADA

Katarzyna Dąbrowska

Monika Pikuła

Mateusz Król

Szymon Mysłakowski

Zdjęcie aktorów pochodzi ze strony teatru.

  • Sergi Belbel – kataloński reżyser, dramatopisarz, scenarzysta autor przekładów dla teatru. Absolwent Uniwersytetu Autonomicznego w Barcelonie, w latach 1998−2006 profesor dramaturgii w barcelońskim Instytucie Teatru, w latach 2006−2013 dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Katalonii. Napisał około dwudziestu sztuk, wiele spośród nich było wystawianych na europejskich i amerykańskich scenach. Otrzymał wiele nagród za twórczość dramatopisarską. Na podstawie trzech jego sztuk zostały zrealizowane dzieła filmowe przez katalońskiego reżysera filmowego i teatralnego Venturę Ponsa, zaś Agustí Villaronga wyreżyserował sztukę Després de la pluja (Po deszczu) dla telewizji. Belbel tworzy również seriale dla hiszpańskiej telewizji i Netflixa − serialową adaptację sztuki Si no te hubiese conocido można znaleźć właśnie na platformie Netflix (pod tytułem Gdybym cię nie spotkał).

    (Nota biograficzna dzięki uprzejmości ADIT)
Komentarze
Udostepnij