Zapowiedzi

Gdyński Teatr Muzyczny będzie grał w sierpniu

Po raz pierwszy od wielu lat, Teatr Muzyczny w Gdyni wystawia aż trzy spektakle w okresie wakacyjnym.  W terminie od 10 do 25 sierpnia każda z produkcji zabierze odbiorców w inny muzyczny świat – począwszy od eleganckiej podróży do Francji  z Mateuszem Deskiewiczem, poprzez charakterystyczne dowcipy Marka Sadowskiego, kończąc na legendarnych utworach Franka Sinatry w wykonaniu Tomasza Więcka.

„Francja Elegancja” stanowi zestawienie przebojów muzyki francuskiej, które przeniesie widzów prosto do miasta zakochanych – Paryża. W repertuarze znajdą się niezapomniane piosenki słynnych muzyków, takich jak Charles Aznavour, Jacques Brel czy Gilbert Bécaud. Nie zabraknie również nowoczesnych kompozycji, które dodadzą spektaklowi świeżości
i energii.

Mateuszowi Deskiewiczowi towarzyszyć będzie band pod kierownictwem Ignacego Wiśniewskiego, który jest odpowiedzialny również za aranżację muzyczną spektaklu

„Przepraszam Kochanie, ale to Twoja wina” to wyjątkowa, odnowiona propozycja znanego koncertu „Chłopem i babą stworzył nas Bóg”. Nowe, napisane specjalnie na tę okazję piosenki zastąpiły część wcześniejszych utworów, tworząc całkowicie nową opowieść o miłości, konflikcie i pojednaniu. Spektakl ukazuje złożone aspekty relacji damsko-męskich poprzez muzykę i humor, oferując widzom niebanalne połączenie wzruszeń i śmiechu.

W roli głównej, występuje Marek Sadowski, odpowiedzialny również za teksty piosenek oraz muzykę obecną w spektaklu. Na scenie towarzyszy mu Klaudia Kuchtyk, a ich wspólny dialog z publicznością czyni spektakl angażującym i interaktywnym.

„SINATRA Way” jest niezapomnianą muzyczną podróżą w świat legendarnych przebojów Franka Sinatry. Klasyczne, znane każdemu utwory, dzięki nowoczesnym jazzowym aranżacjom nadają spektaklowi świeżego brzmienia.

Prowadzący spektakl Tomasz Więcek, oprócz wspaniałego wokalu, dzieli się także nieznanymi dotąd anegdotami oraz szczegółami z życia światowej legendy piosenki, co czyni produkcję jeszcze bardziej intrygującą.

***

„Francja Elegancja”
Śpiewa: Mateusz Deskiewicz
Aranżacja i Kierownictwo Muzyczne: Ignacy Wiśniewski
Opieka Artystyczna: Tomasz Czarnecki
Fortepian: Ignacy Wiśniewski
Kontrabas: Maciej Sadowski / Jarosław Stokowski
Perkusja: Tomasz Koper / Grzegorz Lewandowski
Czas trwania: 70 minut
Pokazy: 10 sierpnia 2024 / 20:00  i 11 sierpnia 2024 / 19:00
Miejsce: Nowa Scena Teatru Muzycznego w Gdyni
—-
„Przepraszam Kochanie, ale to Twoja wina”
Teksty Piosenek: Marek Sadowski
Muzyka: Patryk Skarbek-Tłuchowski / Marek Sadowski / Małgorzata Burjan
Występują: Klaudia Kuchtyk / Marek Sadowski / Patryk Skarbek-Tłuchowski
Czas trwania: 90 minut
Pokazy: 17 sierpnia 2024 / 20:00 i 18 sierpnia 2024 / 19:00
Miejsce: Nowa Scena Teatru Muzycznego w Gdyni
—-
„SINATRA Way”
Śpiewa: Tomasz Więcek
Fortepian: Artur Jurek
Perkusja: Roman Ślefarski
Kontrabas: Janusz Mackiewicz
Saksofon: Dariusz Herbasz
Kostiumy i Scenografia: Aleksandra Dzióbek / Tomasz Więcek
Czas trwania: 70 minut
Pokazy: 24 sierpnia 2024 / 20:00 i 25 sierpnia 2024 / 19:00
Miejsce: Nowa Scena Teatru Muzycznego w Gdyni

Komentarze
Udostepnij