Zapowiedzi

Gliwice. „Mamo, Tato, Włącz Teatr! – nowy projekt gliwickiego Teatru Miejskiego

W niedzielę, 21 czerwca, o godz. 16 Teatr Miejski zaprezentuje pierwszy z internetowych spektakli, „Pod kolor / Under colour” w reż. Daniela Arbaczewski

POD KOLOR / UNDER COLOUR

Spektakl „Pod kolor / Under colour” jest autorskim spektaklem dla dzieci, w którym eksperymentujemy z kolorem, kształtem, fakturą. Szukamy skojarzeń słownych, budując proste komunikaty i dialogi. Ożywiamy wszystkie formy, co stwarza nieograniczone pole do szalonej zabawy. To właśnie zabawa buduje narrację i dramaturgię spektaklu.

Naszą przestrzeń tworzy abstrakcyjna konstrukcja z poduszek – wielkie kolorowe łóżko, po którym można skakać, można wylegiwać się w nim, odkrywać i rozbudzać wyobraźnię do nowych przygód. Odkrywamy kolor za kolorem. Poduszkę za poduszką. Niczym w wielkim, miękkim laboratorium zabawy. A pod każdą poduszką jest sekret.

Nasz mobilny spektakl, którego struktura pozwala na przetwarzanie go w zależności od wieku widzów i granej przestrzeni będzie dostępny w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej.

Reżyser, Daniel Arbaczewski, który od lat podejmuje i tworzy w teatrze projekty i spektakle z pogranicza zabawy, sztuki, performensu, buduje razem ze swoimi małymi i dużymi widzami nowe kody językowe. Kody graficzne, teatralne, dźwiękowe. W naszej kolorowej zabawie sprawdzimy ile słów, dźwięków, gestów i..poduszek wystarczy, żeby się dogadać.

Spektakl będzie dostępny także w sieci, w serwisie YouTube, na kanale Teatru Miejskiego w Gliwicach. A w nowym sezonie zapraszamy na spektakle na żywo w siedzibie Teatru, gdzie będziecie mogli doświadczyć wszystkich teatralnych bodźców, których kamera, pomimo największych starań, nie jest w stanie przekazać. I za to kochamy teatr.

scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski

scenografia i kostiumy: Dariusz Panas

obsada: Iga Bancewicz, Antonina Federowicz, Rafał Domagała

dla widzów od jednego roku do..(sami sprawdźcie)

premiera: 21 czerwca 2020 (premiera internetowa) Spektakl będzie dostępny w sieci do końca kwietnia 2021.

Premiera internetowa spektaklu „Pod kolor” jest częścią projektu „Mamo! Tato! Włącz Teatr”. Do sieci trafi sześć naszych spektakli, w tym premierowe, jak „Pod kolor” i „Alicja w Krainie Dziwów”

SZCZEGÓŁY PROJEKTU NA www.teatr.gliwice.pl

Projekt „Mamo! Tato! Włącz Teatr! dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

***

MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!

To informacja dla Was, rodzice. Już za kilka dni ruszamy z naszą nową teatralną przygodą. Wiemy, że na razie trudno się do nas dostać inaczej niż przez internetowe okno, ale robimy wszystko, żeby być bliżej Was i Waszych pociech.

Najbliższe miesiące to cały szereg internetowych prezentów od naszego zespołu. Nasi aktorzy już bardzo tęsknią za widzami i wprost nie mogą usiedzieć na miejscu, żeby zagrać i opowiedzieć przed nimi ulubione historie.

Już za kilka dni pierwsza niespodzianka. Spektakl „Pod kolor” dla tych, którzy lubią skakać po poduszkach, zaglądać pod nie, bawić się kolorami i …..uczyć się języków. Sprawdzimy czy z poduszkowego kwadratu umiecie wyczarować rybę, deszcz, kałużę i czy wiecie jak będzie kałuża po angielsku. Z góry przepraszamy, jeśli Wasze dzieci postanowią większość pomysłów zrealizować w domu. No cóż, siła teatru.

Co miesiąc będziemy pokazywać nasze kolejne i kolejne spektakle. Będziecie je mogli oglądać z dziećmi nie raz, nie dwa ale nawet po kilkanaście razy, śpiewać wspólnie z nami ulubione piosenki Tuwima, psocić z Dziećmi z Bullerbyn i gonić królika z Alicją w Krainie Dziwów. Jesteście gotowi? Mamy nadzieję, że nie trzeba Was namawiać. Zaglądajcie na naszą stronę na Facebooku, albo po prostu wpiszcie w wyszukiwarce: mamo tato włącz teatr! To nasze hasło na najbliższe miesiące. Włączcie dzieciakom teatr. Włączcie dzieciakom emocje. A nigdy Wam tego nie zapomną.

Pozdrawiamy serdecznie. Zespół Teatru Miejskiego w Gliwicach.

fot. Jeremi Astaszow

Komentarze
Udostepnij