Zapowiedzi

GRAMY CAŁE WAKACJE: W TEATRZE POLONIA, OCH-TEATRZE I W PLENERZE

W czerwcu, po trzymiesięcznej wymuszonej sytuacją epidemiczną przerwie, Teatr Polonia i Och-Teatr wznowiły swoją działalność. Z początkiem lipca, jak co roku, mamy przyjemność ogłosić – GRAMY CAŁE WAKACJE! Zapraszamy na spektakle w naszych siedzibach przez całe lato, prawie codziennie, a do Centrum Praskiego Koneser – na specjalne pokazy spektakli plenerowych.

TEATR W PLENERZE

W tym roku co prawda nie odbędą się pokazy spektakli plenerowych na Placu Konstytucji i na scenie Och-Grójecka 65, jednak dzięki współpracy z Centrum Praskim Koneser będą mogli je Państwo zobaczyć na warszawskiej Pradze.

Siedem naszych plenerowych spektakli – łącznie osiem pokazów – zostanie wystawionych na Placu Konesera w lipcu i sierpniu. Przedstawienia – wśród nich propozycje dla dorosłych i dla dzieci – będą odbywały się przez całe wakacje, w każdy czwartek o godzinie 17.30 (z wyłączeniem 6 sierpnia). Pierwszy spektakl odbędzie się już 2 lipca, a będzie to STAROŚĆ JEST PIĘKNA w reż. Łukasza Kosa. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

– Centrum Praskie Koneser to serce odradzającej się warszawskiej Pragi i piękny industrialny klimat. Cieszy nas rozpoczęcie współpracy i to, że po raz kolejny będziemy mogli pokazać szerszej widowni nasz wyjątkowy repertuar. W tym roku przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji, które mam nadzieję ucieszą widzów, również tych mniejszych – zaznacza Krystyna Janda, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Repertuar spektakli plenerowych w Centrum Praskim Koneser:

  • STAROŚĆ JEST PIĘKNA – 2.07.2020, g. 17:30
  • 2 000 000 KROKÓW – 09.07.2020, g. 17:30
  • ZWIĄZEK OTWARTY – 16.07.2020, g. 17:30
  • CZERWONY KAPTUREK – 23.07.2020, g. 17:30
  • JAŚ I MAŁGOSIA – 30.07.2020, g. 17:30
  • LAMENT (czyli LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI) – 13.08.2020, g. 17:30
  • 2 000 000 KROKÓW – 20.08.2020, g. 17:30
  • FLAMENCO NAMIĘTNIE – 27.08.2020, g. 17:30

Serdecznie zapraszamy!

LATO W TEATRZE POLONIA

Dwa letnie miesiące w Teatrze Polonia to przegląd tego, co teatralni widzowie lubią najbardziej: znakomici aktorzy, dobre teksty i różnorodny repertuar.

Będzie można zobaczyć spektakl, który miał premierę w minionym sezonie: PRÓBY Bogusława Schaeffera w reż. Mikołaja Grabowskiego. Ponadto wiele ciekawych tytułów: SEKS DLA OPORNYCH z Dorotą Kolak i Mirosławem Baką, KONSTELACJE z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim, WANIA, SONIA, MASZA I SPIKE (z m.in. Ewą Błaszczyk i Wojciechem Zielińskim), KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? na podstawie arcydzieła Edwarda Albeego, BOŻE MÓJ! w reż. Andrzeja Seweryna, SŁONECZNA LINIA Iwana Wyrypajewa, KRZESŁA w reż. Piotra Cieplaka, METODA Jordiego Galcerána czy DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ WERSJI) w wykonaniu aktorów Teatru Montownia.

Na naszej scenie zobaczymy także spektakle muzyczne: ALMODOVARIA ze wspaniałą kreacją Anny Sroki-Hryń, PIĘKNY NIECZUŁY z piosenkami Edith Piaf w wykonaniu Natalii Sikory i KLAPS! 50 TWARZY GREYA z Magdaleną Lamparską, Martą Walesiak i Mateuszem Damięckim.

Z kolei 9 i 10 lipca odbędą się ostatnie pokazy spektaklu MATKI I SYNOWIE Terrencea McNally’ego w reż. Krystyny Jandy. W sierpniu zaś czekają nas dwa pokazy wyczekiwanej przez wszystkich SHIRLEY VALENTINE w wykonaniu Krystyny Jandy.

Niestety, z przyczyn niezależnych od teatru, premiera spektaklu CWANIARY zostanie przeniesiona na jesień tego roku. Niebawem podamy nową datę premiery i terminy przedstawień popremierowych.

Wakacyjny repertuar Teatru Polonia znaleźć można tutaj: https://teatrpolonia.pl/pl/content/pl/repertuar

LATO W OCH-TEATRZE

W wakacje Och-Teatr będzie nieustannie bawić i zapraszać na komedie, farsy oraz wzruszające inscenizacje tekstów dramatycznych.

Przede wszystkim zapraszamy na premierę spektaklu WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA w reż. Krystyny Jandy (16 lipca) i spektakle popremierowe tego tytułu oraz na ostatnią premierę, która odbyła się przed lockdownem – kryminalną zabawę teatralną LILY w reżyserii i z rolą tytułową Krystyny Jandy.

Oficjalna premiera OSZUSTÓW amerykańskiego dramatopisarza Michaela Jacobsa w reż. Jana Englerta została przesunięta na jesień 2020 roku, jednak 9 i 10 lipca odbędą się pokazy przedpremierowe tego tytułu, dostępne dla publiczności.

Poza tym będzie można zobaczyć spektakle: MAYDAY i MAYDAY 2, czyli historię londyńskiego taksówkarza bigamisty wg Raya Cooneya, jedną z najzabawniejszych fars na świecie – POMOC DOMOWĄ i teatralną wersję kultowego filmu Petera Weira STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW.  Na naszej scenie również 8 KOBIET w reż. Adama Sajnuka, UDAJĄC OFIARĘ i WEEKEND Z R. w reż. Krystyny Jandy, OSY Iwana Wyrypajewa, CASA VALENTINA w reż. Macieja Kowalewskiego, BIAŁA BLUZKA z Krystyną Jandą wg opowiadania Agnieszki Osieckiej i BAL MANEKINÓW Brunona Jasieńskiego z m.in. Maciejem Stuhrem w obsadzie.

Pełen repertuar wakacyjnych spektakli Och-Teatru znaleźć można na stronie teatru pod adresem: www.ochteatr.com.pl/pl/content/pl/repertuar

Komentarze
Udostepnij