Zapowiedzi

GRUDZIEŃ W TEATRZE POLSKIM W SZCZECINIE

POLITA

reżyseria: Janusz Józefowicz

Scena Włoska

1 grudnia, godz. 19

Widowisko na podstawie biografii gwiazdy kina niemego – Poli Negri. Odtwórczynią postaci słynnej aktorki jest Sylwia Różycka. Dzięki technologii 3D widzowie zobaczą w pełnym wymiarze m.in. studia filmowe Paramount, fragmenty nowojorskiej rewii Ziegfelda, Berlin lat 30. czy budynek Nowojorskiej Giełdy na Wall Street, kiedy wybuchł wielki kryzys w 1929 roku.

REWIA SYLWESTROWA

reżyseria: Adam Opatowicz

Scena Włoska

28 grudnia, godz. 19

29 grudnia, godz. 15 i 19

30 grudnia, godz. 19

31 grudnia, godz. 19

Fantastyczna zabawa w specjalnej, uroczystej oprawie – skrząca się humorem, niczym noworoczne niebo fajerwerkami, perląca się żartami niczym szampan bąbelkami i będąca wybornym koktajlem, zmieszanym z piosenek, monologów i skeczy. Cały program jest utrzymany w klimacie muzycznych spektakli Broadwayu i Paryża oraz kabaretu literackiego. Goście specjalni wydarzenia to: Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus i Maciej Pol.

KOLACJA DLA GŁUPCA

reżyseria: Anna Kękuś

Scena im. Jana Banuchy

6 grudnia, godz. 19

7, 8 grudnia, godz. 16

8, 10, 11, 12, 13 grudnia, godz. 19

14, 15 grudnia, godz. 16 i 19

Tytułowa kolacja dla głupca to kolacja, na którą każdy z grupy przyjaciół wyszukuje i zaprasza możliwie najgłupszego osobnika. Zabawa polega na tym, aby przez cały wieczór utrzymać w tajemnicy fakt, że stanowi on obiekt żartów, a równocześnie skłonić go do mówienia. Wygrywa ten z przyjaciół, który przyprowadzi „arcymistrza w swoim gatunku”. Jednak przypadek płata figla planom i myśliwy staje się ofiarą…

NOC KOLOROWYCH CHMUR

scenariusz i reżyseria: Adam Opatowicz

Scena Włoska

7, 8, 13, 14, 15 grudnia, godz. 19

Spektakl skomponowany z przebojów takich gwiazdorskich wykonawców, jak: Karin Stanek, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz, Czesław Niemen, Krzysztof Klenczon, Filipinki, Skaldowie, Czerwone Gitary, Trubadurzy. Czyli feeria szybkich, rytmicznych i głośnych dźwięków, muzyka porywająca do tańca i teksty łatwo zapadające w pamięć.

CHWILA NIEUWAGI

reżyseria: Tomasz Obara

Scena im. Jana Banuchy

18, 19, 20, 21 grudnia, godz. 19

Farsa, której bohaterem jest neurotyczny i nudny księgowy. Wystarczy jednak – tytułowa – chwila nieuwagi, aby to poukładane życie wywróciło się do góry nogami. Biedaczek wplątuje się w aferę z rosyjską mafią w tle. W jego mieszkaniu pojawia się tajemniczy nieznajomy, którego w żaden sposób nie może się pozbyć oraz bardzo atrakcyjna kobieta. Na to wszystko zjawia się mamusia zatroskana o losy biednego, nieporadnego syneczka. A to dopiero początek…

MELANCHOLIE HRABIEGO MICHAŁA JANICKIEGO HERBU PUSZCZA WKRZAŃSKA

reżyseria: Adam Opatowicz

Klub Świętokradców Parafii Czarnego Kota Rudego

5 grudnia, godz. 19

6, 13, 14 grudnia, godz. 22

17, 18 grudnia, godz. 19

Co kryje się w sobie stan melancholii hrabiego Michała Janickiego? Jak hrabia odbiera rzeczywistość, w której przychodzi mu żyć? Co go irytuje, bawi, co wyznacza jego azymut życia? Widzów czeka zatem wieczór pytanie, wieczór niewiadomych, wieczór zagadka… Wszystko przesycone dowcipem, swoistym sarkazmem, zabawnym niezrozumieniem świata. Ot, świat w lekko surrealistycznym kolorze…

KORA – DZIECKO SŁOŃCA

scenariusz i reżyseria: Adam Opatowicz

Scena Kameralna

10, 11, 12 grudnia, godz. 19

14, 15 grudnia, godz. 16

Muzyczna opowieść o Korze, charyzmatycznej artystce, piosenkarce, autorce tekstów piosenek i wierszy oraz malarce. Scena była jej żywiołem, tu zmieniała się jak kameleon – raz była drapieżna, a za chwilę liryczna. Wraz z grupą Maanam wylansowała mnóstwo przebojów, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

HRABINY PRZODEM

reżyseria: Arkadiusz Buszko

Klub Świętokradców Parafii Czarnego Kota Rudego

20 i 21 grudnia, godz. 22

Hrabiny powróciły! Dalszy ciąg monologów o tajemnicach kobiecości, związków i nieubłaganym upływie czasu w wykonaniu Olgi Adamskiej. Jest zabawnie i autoironicznie. Kwiaty doniczkowe, dzieci, mężczyźni i inne pasje.

Obsada: Olga Adamska, Aleksander Górny – kontrabas, Roman Rydz – akordeon.

fot. Włodzimierz Pająk

Komentarze
Udostepnij