Zapowiedzi

Gwiazdor serialu „Outlander” jako inspektor Rebus w nadchodzącej produkcji Viaplay!

Już w przyszłym miesiącu w Szkocji rozpoczną się zdjęcia do serialowej adaptacji cyklu opowiadań o inspektorze Johnie Rebusie. Seria książek zyskała rozgłos po wydaniu tomu ‘Black and Blue’ z 1997 roku, który miał nawiązywać do niewyjaśnionych spraw przestępstw seryjnego mordercy działającego w Szkocji w latach 60-tych pod pseudonimem 'Biblijny John’. Autorem książek jest dwukrotny zdobywca ‘Złotego Sztyletu’, szkocki autor Sir Ian Rankin. Serial Viaplay powstaje we współpracy z Eleventh Hour Films i będzie pierwszą adaptacją cyklu ‘Inspektor Rebus’ po niemal 15 latach. W rolę głównego bohatera wcieli się Richard Rankin znany m.in. z produkcji ‘Outlander’.

‘Jestem niesamowicie podekscytowany faktem, że będę mógł wcielić się w rolę detektywa Rebusa. Uwielbiam całą serię, jak i samego autora – Sir Iana Rankina. Dam z siebie wszystko, by w jak najlepszym stylu przywrócić na ekrany tę kultową serię.’ – komentuje Richard Rankin

Serial ‘Rebus’ jest adaptacją cyklu książek Sir Iana Rankina, dwukrotnego zdobywcy ‘Złotego Sztyletu’ Stowarzyszenia Pisarzy Literatury Kryminalnej. Pierwszym dziełem z serii jest powieść ‘Supełki i krzyżyki’, gdzie czytelnicy poznają bohatera jako byłego żołnierza, który rozpoczyna współpracę z grupą policyjną przy sprawie porwań nieletnich dziewczynek. Ważnym elementem śledztwa stają się anonimowe listy opatrzone węzełkiem lub skrzyżowanymi patyczkami. Co ciekawe, w dziewiątym tomie serii o Rebusie wychodzi na jaw, że bohater ma również polskie korzenie. Cały cykl liczy 25 opowiadań, które przetłumaczono na 36 języków i sprzedano w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Premiera serialu zapowiadana jest na 2024 rok.

Komentarze
Udostepnij