Zapowiedzi

„HANDLARZE GUMEK” – premiera w warszawskim Teatrze 6.piętro

HANDLARZE GUMEK

Sztuka wybitnego izraelskiego dramatopisarza Hanocha Levina, Handlarze gumek, już w czerwcu w Teatrze 6.piętro. Kabaret metafizyczny z muzyką na żywo, w którym marzenia nigdy się nie spełniają, a o ich spełnieniu można tylko pomarzyć.

Bohaterowie sztuki, trójka czterdziestoletnich singli, starają się stworzyć trwałe związki, ale ich starania, u podstaw których leży głęboka samotnoś6_pietro logo RGB-02.pngć oraz przejmująca tęsknota za bliskością, wyglądają często jak negocjacje handlowe. Ich relacje przypominają grę w cymbergaja, do którego nawiązuje nazwisko jednego z bohaterów: zbliżają się do siebie gwałtownie, tylko po to, aby z impetem się odbić.

„Levin w brutalny, ale i niezwykle komiczny sposób dobiera się do najczarniejszych zakamarków ludzkiej osobowości: chciwości, zazdrości, lenistwa. Ich dialogi na przemian śmieszą, żenują, wywołują współczucie i złoszczą i być może niejeden z widzów będzie miał ochotę wtargnąć na scenę i mocno potrząsnąć bohaterami, żeby wybudzić ich z egoistycznych snów o bogactwie, sławie i idealnym seksie…” – opowiada Adam Sajnuk, reżyser spektaklu.

A wszystko to rozgrywa się przy akompaniamencie muzyki na żywo, songów rodem z Brechta czy Bowiego, w scenografii mieniącej się światłami nocnego miasta i rozgwieżdżonego nieba.

Spektakl reżyseruje Adam Sajnuk, grają Katarzyna Dąbrowska (Berlo), Grzegorz Małecki (Sprol), Borys Szyc (Johanan).

Premiera galowa odbędzie się 28 czerwca 2024 r. 

Autor – Hanoch Levin

Przekład – Agnieszka Olek

Reżyseria – Adam Sajnuk

Scenografia, kostiumy – Katarzyna Adamczyk

Muzyka – Michał Lamża

UWAGA: 18+ Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Treść i forma spektaklu w sposób otwarty poruszają kwestie seksu i erotyki.

Bilety już w sprzedaży na teatr6pietro.pl, na www.ebilet.pl, www.kicket.com, a także bezpośrednio w kasie Teatru 6.piętro w PKiN. 

  • * *

Mecenas Teatru:

MAK, Superpolisa

Partnerzy Teatru:

Air Products, TiM Wina, Royal Catering, Marriott, Green Caffe Nero, Swisspearl

Wsparcie prawne Teatru:

Hogan Lovells

* * *

Teatr 6.piętro

Teatr 6.piętro to założona w 2010 roku przez Michała Żebrowskiego (Dyrektora Naczelnego) i Eugeniusza Korina (Dyrektora Artystycznego) prywatna scena dramatyczna, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Od samego początku za najważniejszy cel swojej działalności Teatru 6.piętro stawiają sobie żywy, autentyczny dialog z widzami, a jego twórcy przykładają wielką wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej. Na deskach tego teatru zobaczyć można wielu znakomitych polskich aktorów oraz cieszące się niesłabnącym powodzeniem od dnia premiery spektakle doskonałych polskich i zagranicznych autorów.

Działalności teatru przyświeca credo:

„Teatr bez Widza traci rację bytu. 6.piętro jest teatrem Widzów, których będziemy się starali: Prowokować do myślenia, nie nudząc. Wzruszać, nie wpadając w ckliwość. Bawić, nie błaznując.”

fot. Paulina Pander

Komentarze
Udostepnij