Zapowiedzi

Hazardziści. Gra o życie – szokujący reportaż Beaty Biały

Beata Biały
“Hazardziści.
Gra o życie”

Wydawnictwo W.A.B.

Kulisy tego, jak bawią się nami kasyna.

Premiera 10 lutego 2021

Szczęście nie ma tu nic do rzeczy. Wygrywa tylko kasyno.

Hazard to nie kremowa kulka tocząca się po kole ruletki,to nie as w rękawie, to nie kumulacja. Hazard to przegrane życia, niespłacalne kredyty, rozbite rodziny, samotność i głód.

Aż 50 proc. Polaków bierze udział w grach hazardowych. Blisko 2 miliony jest od nich uzależnionych. Tak mówią oficjalne dane – faktyczny stan rzeczy oszacować naprawdę trudno.

Rocznie wydajemy na hazard blisko 20 miliardów złotych.Przynajmniej tyle pokazują oficjalne statystyki. Nikt nie policzył, ile pieniędzy przepływa przez kasyna internetowei szarą strefę.

“Hazardziści. Gra o życie” to zbiór przejmujących historii mężczyzn, kobiet i dzieci uzależnionych od hazardu. To opowieści ich rodzin, zwierzenia krupierów, rozmowy ze znawcami gamingowego biznesu, a także z ekspertami – psychiatrami i terapeutami, zajmującymi się leczeniem uzależnień od hazardu.

Kiedyś ktoś powiedział: jeżeli raz wejdziesz do kasyna, na pewno tam wrócisz. Nieważne,czy następnego dnia, czy za rok. To miejsce uzależnia.

Hazard jest jak kula śnieżna, która spadając,wywołuje lawinę. Hazardzista nawet nie wie,kiedy przegrywa dom, samochód, miłość,rodzinę, godność. I wciąż żyje iluzją,że pewnego dnia los się odmieni.

Beata Biały – dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerowych książek Osiecka. Tego o mnie nie wiecie i Krzysztof Baranowski.Spowiedź kapitana – teraz przygląda się życiu hazardzistów i wprowadza nas w dramatyczny świat uzależnienia od gry.

Komentarze
Udostepnij