Zapowiedzi

I Piknik niemożliwy 23 czerwca z Critoteką w Krakowie

I Piknik Niemożliwy już 23 czerwca, zapraszamy!

Niedziela zapowiada się piękna – to idealny czas na miejski relaks z Cricoteką.

Wakacje rozpoczniemy piknikiem na placu Cricoteki 23 czerwca i zakończymy piknikiem 15 września – dokładnie w 10-lecie otwarcia nowej siedziby Cricoteki na Podgórzu. To jest okazja do wspólnego świętowania!

Ale to  nie wszystko! Zaplanowaliśmy aż pięć pikników, odbędą się też: 7 lipca oraz 4 i 25 sierpnia.

Startujemy już w tę niedzielę sąsiedzkim śniadaniem o godz. 11.00. Ależ miło będzie nam Was gościć!

W programie I Pikniku Niemożliwego, 23 czerwca:

11.00-13.00 – Śniadanie sąsiedzkie – uczta w plenerze, na placu Cricoteki. Do wspólnego stołu zapraszamy sąsiadów, przechodniów, zwiedzających i wszystkich, którzy mają apetyt spędzić z nami czas. Przygotujemy wspaniały śniadaniowy poczęstunek, m.in. owocowe ciasta, świeży sok marchewkowy. Na placu Cricoteki czekać będą leżaki i koce.

12.00-14.00 – Sadzonki! Warsztaty będące celebracją roślin jadalnych. Pomidory, dynia, cukinia, pietruszka, cebula, szczypiorek, szałwia – zasiejemy, posadzimy, rozsadzimy. Warsztaty dla osób w każdym wieku, udział bezpłatny, można dołączyć w dowolnej chwili.

13.00 – Spacer Śladem „Zwidów” – rzeźb Jerzego Beresia. Spacer w ramach programu towarzyszącego wystawie „Bereś”, prezentowanej w Cricotece. Prowadzenie Agata Małodobry, start przed Pałacem Sztuki, pl. Szczepański 4, bilety w cenie 20 zł.

16.00-18.00 – Uwaga! Farba! Warsztat wokół techniki informel i action painting, czyli malarstwa gestu. Na placu Cricoteki, w specjalnie wydzielonej przestrzeni, zabezpieczonej folią, ubrani w kombinezony uczestnicy będą mogli dać ujście własnej ekspresji, chlapiąc i pryskając farbami. Warsztaty dla osób w każdym wieku, udział bezpłatny, można dołączyć w dowolnej chwili.

Na placu można będzie zobaczyć też Futurystyczny trawnik marzeń – instalację Petry Krischke. To stacja testowa miejskiego trawnika przyszłości w futurystycznej szklarni kopułowej. Po zmroku instalacja tworzy świetlisty element w pejzażu miasta.

W budynku Cricoteki możecie obejrzeć trzy nasze wystawy: czasowe „Bereś” i „Maszynę wystawienniczą” w ramach Copernicus Festival 2024 oraz wystawę stałą „Widma. Korekta” – poświeconą Tadeuszowi Kantorowi.

18:30 – „Some Things Touch” – spektakl plenerowy, prezentowany w ramach programu tańca współczesnego RollercoasterCricoteki i Krakowskiego Teatru Tańca. Uwaga! – zmiana miejsca na plac przed Klubem Studio (ul. Budryka 4)! Spektakl to zaproszenie do pieszczot, trzymania się za ręce i przytulania się nawzajem, to przewodnik po tym, jak dotykać innych ludzi i uśmiechać się do nich.

Wszystkie warsztaty i działania mają charakter otwarty, nieodpłatny, można dołączyć w dowolnej chwili. 

Na spacer obowiązują bilety w cenie 20 zł.

Bilety na wystawy cenie 10 zł normalny/ 5 zł ulgowy.

Pikniki niemożliwe są częścią projektu O(d)żywianie przestrzeni, czyli serii wydarzeń muzyczno-edukacyjnych, które odbędą się w nieoczywistych, też technicznych przestrzeniach Cricoteki: na placu od strony Wisły i okolicach Cricoteki, w windach, korytarzach, klatkach schodowych. Projekt realizowany jest z okazji 10-lecia istnienia budynku Cricoteki w Podgórzu, uznanego za współczesną ikonę Krakowa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024.

Komentarze
Udostepnij