Zapowiedzi

Inauguracyjny weekend w tyskim Teatrze Małym

18 i 19 września odbędzie się oficjalne rozpoczęcie sezonu artystycznego 2021/2022 w Teatrze Małym w Tychach.

W sobotę o godzinie 16.00 spektaklem pt. ”Wystarczy być” Teatru Maska z Rzeszowa zostanie zainaugurowana Scena Młodego Widza.

Przedstawienie to przede wszystkim bajka o przyjaźni – takiej po prostu – bezinteresownej – takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Również o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie „Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat (czasami kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela- szary).

Urocze postaci – Wiewiórka, Mrówka, Słoń próbują zmierzyć się ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się, co w ich życiu jest najważniejsze, i co im daje radość. Wszystko to podane jest w sympatyczny, lekko filozoficzny – jak przystało na bajki Toona Tellegena – sposób.

Przedstawienie Teatru Maska powstało na podstawie książki „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena.

adaptacja, teksty piosenek, reżyseria: Radosław Kasiukiewicz

scenografia: Michał Dracz

muzyka: Grzegorz Mazoń

asystent reżysera: Bogusław Michałek

obsada:

Joanna Pruś (gościnnie)*/Anna Kukułowicz*

Robert Luszowski

Bogusław Michałek

Andrzej Piecuch

Dzień później 19 września o godzinie 17.00 przedstawieniem „Kasta la vista” Teatru Ateneum z Warszawy, nastąpi inauguracja sezonu 2021/2022 dla widzów dorosłych.

 A co by było gdyby… pewnego dnia z Twojego konta zniknęły wszystkie pieniądze i życie wymknęło się spod kontroli? Zapraszamy na kipiącą od absurdu i czarnego humoru komedię o współczesnym świecie i jego problemach.

Jacek Kraft to agent nieruchomości, który z powodzeniem prowadzi zawodową działalność. Pewnego dnia przychodzi do banku, aby wypłacić pieniądze. Nieoczekiwanie pojawiają się kłopoty z realizacją transakcji, a z pozoru błaha sprawa urasta do poważnego problemu. Jacek przestaje być panem własnych pieniędzy… i życia. Zaczyna się ryzykowna gra. Kasta la vista to komedia absurdu, przewrotny i pełen czarnego humoru traktat o współczesnym świecie: pozornej sprawiedliwości, równości i wolności w dobie powszechnej globalizacji.

Spektakl nagrodzony na FESTIWALU KOMEDII „TALIA” w Tarnowie (2011) oraz na KATOWICKIM KARNAWALE KOMEDII (2012).

 OBSADA

Klient – Krzysztof Tyniec

Pracownik banku – Artur Barciś

Kobieta – Marzena Trybała

Matka – Maria Ciunelis

Staruszka – Elżbieta Kępińska

TWÓRCY

autor – Sèbastien Thièry
przekład – Bartosz Wierzbięta
reżyseria i scenografia – Ewelina Pietrowiak
współpraca scenograficzna i kostiumy – Małgorzata Bursztynowicz
muzyka – Michał Górczyński
projekcja video – Michał Michalski

 Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

fot. J. Dowgiałło/

Komentarze
Udostepnij