Zapowiedzi

„Inteligenci” na koniec sezonu teatralnego Spektaklove w Warszawie i Łodzi

Spektakl „Inteligenci” Marka Modzelewskiego w reż. Wojciecha Malajkata będzie można obejrzeć na koniec sezonu zarówno w Warszawie, jak i w Łodzi.

Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) to inteligencka para, mają długi staż, wychowują razem dwóch synów. Są postępowymi rodzicami, a przynajmniej za takich się uważają. Kiedy w dniu uroczystości rodzinnej okazuje się, że starszy chłopak może mieć związek z pobiciem czarnoskórego kolegi, wychodzą na jaw sekrety i urazy skrywane przez lata.  Dawne romanse i niespełnione ambicje w podgrzanej atmosferze jednego dnia wypłyną na wierzch i już nie uda się ich zamieść pod dywan.

Autor sztuki Marek Modzelewski i reżyser Wojciech Malajkat sprawnie i z humorem opowiadają historię jednej rodziny, ale kontekst tej opowieści jest uniwersalny. To już nie tylko konflikt małżeński czy pokoleniowy, który toczy się w czterech ścianach wielu domów. 

Używamy stereotypów, żeby porządkować świat. Ktoś jest “lewakiem”, “prawakiem”, “narodowcem”, “wojującą feministką” a wszystkiemu i tak winni są “Żydzi, masoni i cykliści”.

Czy w świecie etykiet jest jeszcze miejsce na dialog? Jak wychowywać młode pokolenie? Jak wewnątrz rodziny zachować swoją tożsamość światopoglądową i nie oddalić się od siebie? Czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie?

Wstrząsająca fabuła “Inteligentów” w intrygujący i momentami zabawny sposób dotyka ważnych tematów, o których chcielibyśmy rozmawiać, ale nie zawsze wiemy jak. Niezwykle aktualna sztuka, w doskonałej obsadzie zapewni widzom wieczór pełen wrażeń.

„INTELIGENCI” – sztuka Spektaklove

10 czerwca, Warszawa (Palladium)

15 czerwca, Łódź (Teatr im. Stefana Jaracza)

BILETY: https://www.spektaklove.pl/repertuar

Autor: Marek Modzelewski

Reżyser: Wojciech Malajkat

Scenograf: Wojciech Stefaniak

Kostiumograf: Agata Stanula

Obsada: Izabela Kuna, Magdalena Stużyńska, Wojciech Malajkat, Maciej Łączyński/ Maciej Tomaszewski

Produkcja: Katarzyna Fukacz i Damian Słonina (Tito Productions), Spektaklove

Komentarze
Udostepnij