Zapowiedzi

Internetowy mini-poradnik dla rodziców i opiekunów pt. „Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci”

W Teatrze Animacji głęboko wierzymy w to, że rola sztuki dla najmłodszych polega nie tylko na dostarczaniu przeżyć natury estetycznej, ale także może pomagać oswoić ważne – nierzadko trudne – tematy. Śmierć niewątpliwie jest jednym z nich.

Zapraszając widzów na spektakl „Kluk” Maliny Prześlugi w reż. Artura Romańskiego liczymy się z tym, że jego obejrzeniu dzieci mogą czuć potrzebę, by porozmawiać z opiekunami o kwestiach ostatecznych. Ponieważ dorośli rzadko potrafią mówić o tym bez skrępowania, poprosiliśmy o wsparcie Justynę Śliwińską-Srokę, która jest psycholożką i psychoterapeutką. Zapytaliśmy ją, o czym należy pamiętać, gdy w takiej sytuacji naszym rozmówcą jest dziecko.

Z poradnika można korzystać bezpłatnie. Wyświetli się on po kliknięciu w poniższy link: https://teatranimacji.pl/media/files/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-smierci_E4ay5JJ.pdf

Plik można odczytać online lub pobrać i wydrukować. Widzowie „Kluka” znajdą go, skanując kod QR umieszczony w programie do spektaklu. 

Treść poradnika znajduje się również w Mapie Kontekstów i Tropów Artystycznych, która oprócz tego zawiera poszerzone informacje na temat muzyki i plastyki spektaklu, a także wskazówki metodyczne dla nauczycieli: https://prezi.com/view/J2iIEFKxD0QLQiCxGMox

Fot. M. Zakrzewski

Komentarze
Udostepnij