Zapowiedzi

Internetowy SmarT.eatr rozpoczyna działalność

SmarT.eatr założony przez reżyserów operowych Annę Zwiefkę i Joao Aboim działa na Instagramie. Pierwszą premierą „Decameron”.

6 czerwca 2020r. oficjalnie rozpoczął swoją działalność SmarT.eatr. (INSTAGRAM @SMART.EATR) – piszą organizatorzy.

@SmarT.eatr to teatr stworzony na potrzeby popularnych mediów społecznościowych, dokładnie platformy Instagram, przez parę młodych reżyserów operowych: Annę Zwiefkę i Joao Aboim. U podstaw projektu założyciele zadali sobie pytanie: czy jest możliwe stworzenie sceny teatralnej na Instagramie? Odpowiedź brzmiała TAK, ponieważ Social Media ze swojej definicji przypominają teatr.

Projekt wykorzystuje wszystkie narzędzia tej platformy do tworzenia NOWEJ UNIKALNEJ narracji. PROPONUJE UPGRADE rzeczywistości teatralnej, oparty na młodości i dynamice w myśleniu o tradycji. OTWIERA DRZWI do świata publiczności cyfrowej wywodzącej się z kręgów odbiorców mediów społecznościowych – mody, designu i szeroko rozumianej pop kultury, oraz odpowiada na pytania stawiane przez widza przyszłości. Stwarza możliwości debiutu młodym artystom z całego świata.

Pierwszą premierą SmarT.eatr jest „Decameron”, spektakl fusion, łączący w sobie: teatr, operę, video, grafikę, modę, taniec. Można oglądać codziennie, w oddcinkach – publikacjach postów, na instagramie @SMART.ETR. W realizację tego spektaklu jest zaangażowanych ponad 20 młodych artystów, pochodzących z 7 różnych krajów i trzech kontynentów. To: reżyserzy, muzycy, scenografowie, choreografowie, tancerze, designerzy, jubilerzy, śpiewacy, aktorzy, filmowcy, artyści wizualni, makijażyści. Wszystkich ich łączy idea SMART i idea SOLIDARNOŚCI W KULTURZE, jak i RESEARCHU i ROZWOJU technik reprezentacyjnych. Wystawienie – publikacja online będzie odbywa się symultanicznie w językach: polskim, włoskim i angielskim oraz, niektóre fragmenty, w języku portugalskim.

„Decameron” został wybrany na inaugurację SmarT.eatru, ponieważ dyrekcja artystyczna projektu to artyści na codzień pracujący i mieszkający we Florencji lub związani z nią związani, których pandemia zatrzymała po za granicami tego miasta, a nawet po za granicami Włoch.

Główni Twórcy, którzy od początku wspólnie opracowali koncepcję artystyczną „Decameronu” to:

@SMART.EATR

Dyrektor Kreatywny, fundator: Anna Zwiefka

Dyrektor Artytyczny fundator: Joao Aboim

„DECAMERON”

Reżyseria: Anna Zwiefka, Joao Aboim

Kierownictwo Muzyczne: Marina de Lucas

Scenografia Social Media/Grafika/video art: Kamila Sudoł

Kierownictwo estetyczne social media/scenografia video/teasery/kostiumy: Anna Zwiefka

Obsada:

Antonella Miglioretto

Laura Esposito

Magdalena Kaczmarek

Francesco Argiro

Piotr Sędkowski

Ze Bernardino

Współpraca choreograficzna:

Angelo Egarese wraz z zespołem Kinesis Contemporary Dance Company

Muzycy:

Maite Colas – viola

Inigo Mikeleiz Berrade

Współpraca brandingowa:

Catalina Correa Uribe- Triada Jewels

Gościnna współpraca:

Gemma Arosio – ilustrowana nowela

Sabrina Liutaio – choreografia tańca orientalnego

Martina La Mantia – kostiumy do tańca orientalnego

Zara Boatto – scenografia i kostiumy (nowela Ghismonda i Guiscardo)

Video lokacja-natura:

Andre Matos Torres

Piotr Zwiefka (dron)

Komentarze
Udostepnij