Zapowiedzi

Jacy naprawdę są Polacy na wakacjach? Reportaż Justyny Dżbik-Kluge “Polacy last minute”

Justyna Dżbik-Kluge
“Polacy last minute”

Wydawnictwo W.A.B.


Piloci wycieczek zdradzają (nie tylko) swoje sekrety i pokazują, jacy naprawdę są Polacy na wakacjach.


W księgarniach od 16 czerwca!

Polak na wakacjach… Poza kieratem dostaje skrzydeł, doznaje turbodoładowania, czuje się „kimś”, pozwala sobie na więcej niż na co dzień. Wieczne narzekanie: że zimno, że gorąco, że ludzi za dużo. Zabieranie jedzenia na zapas z bufetów. Pozostawianie po sobie bałaganu. Rozwiązywanie zaległych sporów rodzinnych. Głośne kłótnie.

A może jest w nas też chęć odkrycia czegoś nowego? Poznania innej kultury? Czy każdy Polak na wczasach to stereotypowy „Janusz”, a Polka – typowa „Grażyna”? Czy dzięki otwarciu na świat nauczyliśmy się poznawać inności?

O Polakach na wakacjach najwięcej wiedzą ci, którzy opiekują się nimi podczas wyjazdów – cierpliwi, niedziwiący się niczemu profesjonaliści – piloci wycieczek, ale również rezydenci, przewodnicy i animatorzy.

Z ich opowieści powstał wciągający reportaż dziennikarki Justyny Dżbik-Kluge, w którym z pewnością niejeden czytelnik przejrzy się jak w krzywym zwierciadle. To w końcu książka o nas samych – podróżujących Polakach – o naszych wadach i zaletach, aspiracjach i brakach, marzeniach i ograniczeniach. Książka o świecie, o którym aktualnie – przez pandemię – możemy jedynie poczytać i pomarzyć.

W księgarniach od 16 czerwca 2021.

JUSTYNA DŻBIK-KLUGE
– dziennikarka radiowa i telewizyjna. Zajmuje się tematyką społeczną i kulturalną.

Zaczynała w 2002 roku w młodzieżowym programie Telewizji Polskiej Rower Błażeja. Przez siedem lat była gospodynią magazynu kulturalnego TVP Warszawa Qadrans Qltury.

Przez dziewięć lat pracowała w Polskim Radiu – w Czwórce i w Jedynce, później w Radiu Zet, obecnie związana jest
z Radiem Kolor.

Komentarze
Udostepnij