Zapowiedzi

„Jak dziewczyna.” NOROWICZ, STENKA, MOŁEK, BĄK… Poznaj inspirujące historie kobiet

Już 8 marca nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się książka Anny Tatarskiej Jak dziewczyna. Inspirujące historie kobiet, które żyją po swojemu.

Magda Mołek, Janina Bąk, Maja Heban, Agnieszka Smoczyńska-Konopka, Helena Norowicz, Katarzyna Wolińska, Martyna Kaczmarek, Sylwia Chutnik, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Ola Petrus

Anna Tatarska zaprosiła je do intymnej rozmowy o stereotypach, dojrzewaniu, poszukiwaniu swojej ścieżki. O ciele i emocjach, o porażkach, rozczarowaniach i wkurzeniu. Bohaterki szczerze i otwarcie mówią także o rzeczach bolesnych i trudnych. O przemocy, traumie, wykorzystywaniu. O potrzebie bycia inną, o oczekiwaniach, których nie chcą już spełniać. Ale również o trudnej nauce akceptacji siebie, o sile wynikającej z bycia sobą.

Kim są Polki czego chcą i dokąd zmierzają? Co je ukształtowało? Jaką drogę przeszły? Czym jest dla nich kobiecość i bycie kobietą?

Potrzebujemy kobiet, aby opowiadały historie, ponieważ każdy powinien dorastać, słuchając o różnych punktach widzenia i bycia w świecie. Kobiety potrzebują głosu starszych kobiet, by dać się zainspirować, i równolatek, które wzmocnią je pełną ulgi refleksją – ona też tak ma! (…)

Desperacko potrzebujemy bohaterek, które opowiedzą nam o wielowątkowym, zróżnicowanym, unikalnym doświadczeniu, a przy okazji przeprowadzą nas przez ostatnie trzy dekady historii Polski, widziane ich oczami.

Marta Niedźwiecka, fragment wstępu książki Jak dziewczyna. Inspirujące historie kobiet, które żyją po swojemu

Komentarze
Udostepnij