Zapowiedzi

Jak zostałam wiedźmą – pierwsza premiera nowego sezonu w radomskim Powszechnym

PIERWSZA PREMIERA SEZONU!

Dorota Masłowska
Jak zostałam wiedźmą

Adaptacja i reżyseria – Michał Derlatka
Scenografia i kostiumy – Michał Dracz
Choreografia – Marta Domagała – Witkowska
Muzyka – Wojciech Brożek i Joanna Sówka Sowińska

Obsada

Dziewczynka – Katarzyna Dorosińska

Wiedźma – Joanna Jędrejek

Mama Bogusia – Małgorzata Maślanka

Żuleria von Mocz – Iwona Pieniążek

DJ, Mama – Joanna Zagórska

Korneliusz – Alan Bochnak 

 Boguś  – Przemysław Bosek

Sęp II  – Mateusz Kocięcki

Sęp I – Adam Majewski

PREMIERA 15 września 2023 godz. 18.00, Duża Scena

Teatr Powszechny w Radomiu rozpoczyna kolejny sezon artystyczny. Pierwsza premiera już 15 września na Dużej Scenie! Współczesna baśń o świecie pełnym elektronicznych zabawek, o ciągłym dążeniu do „więcej i więcej” autorstwa Doroty Masłowskiej w szalonej i widowiskowej inscenizacji Michała Derlatki.

„Jak zostałam wiedźmą” Doroty Masłowskiej, najgłośniejszej autorki młodego pokolenia, to opowieść o bitwie dobra ze złem w coraz bardziej zwariowanym świecie mobilnych urządzeń, sztucznych pragnień. To baśń o walce, jaką toczymy przede wszystkim z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów i wirtualnych emocji. Opowieść przepełniona jest dowcipem i napisana nowoczesnym językiem, który przemawia nie tylko do młodszej, ale również do tej starszej części widowni. To spektakl dla całej rodziny, gdzie być może każdy znajdzie swoje odbicie?

Przedstawienie reżyseruje Michał Derlatka, ceniony twórca repertuaru dla dzieci i młodzieży, którego produkcje cechują nowatorskie środki inscenizacyjne. W „Jak zostałam wiedźmą” wraz ze scenografem Michałem Draczem wykreowali fascynujący świat, który zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zapraszamy: 15, 16, 17 września godz. 18.00 oraz 10, 11, 12 października godz. 11.00, Duża Scena

„Jak zostałam wiedźmą” – utwór literacki (C) Dorota Masłowska/Syndykat Autorów – Agencja Literacka i Scenariuszowa, 2023

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

fot. Bogdan Karczewski

Komentarze
Udostepnij