Zapowiedzi

Jakub Szamałek zachwyca nową powieścią! | Stacja – Premiera 31 maja |

„STACJA”

Jakub Szamałek

Wydawnictwo W.A.B

Autor bestsellerowej serii „Ukryta sieć” – która sprzedała się w 170 tys. egzemplarzy – zachwyca nową powieścią!

Premiera 31 maja

Odkąd Lucy Poplasky wróciła z ostatniej misji NASA, myślała tylko o tym, aby znów znaleźć się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Nareszcie jej się to udaje. Jako dowódczyni ekspedycji mierzy się jednak nie tylko z dyplomatycznymi napięciami między USA a Rosją, ale i tajemniczą awarią, która zagraża życiu załogi. Sześcioro astronautów, upakowanych w klaustrofobicznych kwaterach, musi przezwyciężyć wzajemną nieufność, by zapewnić sobie przetrwanie. Bo czterysta kilometrów od Ziemi nie ma nikogo, kto mógłby przyjść im z pomocą.

Jakub Szamałek
Pisarz, scenarzysta gier komputerowych (Wiedźmin 3, Wojna Krwi, Cyberpunk 2077). Absolwent Oksfordu, doktor archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge, stypendysta Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Autor nagradzanej serii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie oraz bestsellerowego cyklu thrillerów Ukryta sieć. Wraz z Marią Pawłowską wydał też książeczkę dla dzieci Kim jest ślimak Sam? Jego powieści ukazały się w tłumaczeniach na język czeski, francuski, niemiecki oraz tajwański.

Inteligentny kosmiczny thriller z rywalizacją globalnych potęg w tle. Fantastycznie wykonany i całkiem niefantastycznie prawdopodobny. Co się stanie, gdy coś pójdzie źle w miejscu, gdzie nie działa żadne ziemskie prawo, czyli na krążącej wokół naszej planety międzynarodowej stacji orbitalnej? Bać się otchłani czy towarzyszy podróży? Świetnie nakreśleni bohaterowie – a zwłaszcza, jak to u Szamałka, główna bohaterka –
i imponująca dokumentacja tematu. Autor podaje kosmiczną wiedzę w tak lekki i atrakcyjny sposób, że pochłaniamy „Stację”, jakbyśmy byli inżynierami NASA. Mistrzostwo klasy międzynarodowej, a nawet międzyplanetarnej.

Marcin Meller
Szamałek przeniósł klasyczną zagadkę zamkniętego pokoju na zupełnie nowy poziom! Doskonały thriller w zachodnim stylu.
Szykujcie się na jazdę bez trzymanki!

Katarzyna Puzyńska
Czyta się z zapartym tchem. Z jednej strony to fantastyczna literacka podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną, w stylu klasyków powieści przygodowej, z drugiej thriller, który obnaża najgorsze strony nie tylko pojedynczych ludzi, ale i całej ludzkości.
Wojciech Chmielarz
Okazuje się, że jeśli połączyć tak przyziemne sprawy, jak lęki, zazdrość czy kryzys zaufania, a potem dodać do tego kosmiczną scenografię, możemy otrzymać nieprzeciętną opowieść o ludzkich relacjach. Jakub Szamałek udowodnił, że jest mistrzem takich właśnie połączeń. Niby zabiera nas poza Ziemię i świetnie się porusza w stanie nieważkości oraz pośród naukowych faktów, a jednak tworzy historię, która wciągnie nie tylko fanów SF. Bohaterowie „Stacji” to fascynujące postaci, z którymi wspaniale spędziłam czas.
Justyna Suchecka
Komentarze
Udostepnij