Zapowiedzi

„Jaskółka” Pucciniego 20 kwietnia w transmisji z Met

Znakomity tenor Jonathan Tetelman debiutuje w Met jako Ruggero u boku słynnej sopranistki Angel Blue. Transmisja „Jaskółki Pucciniego”  20 kwietnia w cyklu The Met: Live in HD.

Jaskółka, pełne namiętności dzieło Pucciniego, rzadko gości w repertuarze Met. Tym bardziej cieszy uwzględnienie tego niezwykłego tytułu w obecnym sezonie transmisji Live in HD.

W roli kurtyzany Magdy ujrzymy sopranistkę Angel Blue, która wcześniej w tym sezonie wystąpiła m.in. u boku tenora Piotra Beczały w inscenizacji Carmen. O występie śpiewaczki w Jaskółce w premierowy wieczór Financial Times napisał: „zmysłowy sopran Angel Blue uszlachetnia muzykę Pucciniego”.

Tym razem na scenie partneruje jej debutujący w Met tenor Jonathan Tetelman, uznawany za jedną z najjaśniej wschodzących gwiazd światowej opery. Uhonorowany nagrodą Opus Klassik 2023 dla Artysty Roku, śpiewak został doceniony za rolę Alfreda w Traviacie Verdiego i Rodolfa w Cyganerii Pucciniego, które wykonał w Covent Garden, a także Cavaradossiego w Tosce Pucciniego (Semperoper Dresden) i Lorisa Ipanowa w Fedorze Giordana (Oper Frankfurt). Tetelman wcieli się ponadto w Pinkertona podczas transmisji Madame Butterfly 11 maja.

Po więcej informacji o cyklu The Met: Live in HD zapraszamy na stronę nazywowkinach.pl

fot. Karen Almond / Met Opera

Komentarze
Udostepnij