Zapowiedzi

Jesień w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Warszawskie Centrum Teatru i Tańca powraca z programem po wakacyjnej przerwie. Wrześniowy program to zarówno nowości, jak i przedstawienia warszawiakom dobrze już znane – w tym trzy premiery. To także propozycje stacjonarne, jak i działalność online.

Sezon 2021/2022 Centrum Teatru i Tańca w Warszawie rozpocznie od premiery spektaklu „POLONAUTKI” czyli Pierwsza Polska Kobieca Misja Kosmiczna”, przygotowanego w ramach programu StartUp – SCENA DLA MŁODYCH. To szansa dla młodych artystów tańca na stworzenie autorskiej pracy oraz rozwoju twórczego. Już 11 i 12 września na scenie Centrum Teatru i Tańca w Warszawie przyjrzymy się więc rezultatom pracy Aleksandry Kostrzewy, Ewy Noras i Olgi Briks.

W kolejnej premierze warszawiacy będą mogli wziąć udział 25 i 26 września. „Panta Rhei” Agaty Grabowskiej powstaje w ramach programu Transfuzje – w ramach którego artyści tańca otrzymują możliwość stworzenia dzieła we współpracy z twórcami z innych dziedzin sztuki.

W ramach współpracy z innymi tanecznymi ośrodkami powstaje z kolei spektakl „Policzalni” w choreografii Anny Piotrowskiej. Koprodukcja z Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK z Bytomia prezentowana będzie w Warszawie 30 września (kolejne pokazy 1 i 2 października).

Warszawska publiczność, dobrze znająca propozycje Teatru Tańca Zawirowania, będzie miała okazję obejrzeć kolejną choreografię Elwiry Piorun. „Tańcząc Boską Komedię” To ambitna próba zmierzenia się z dziełem Dantego, który wykreował w czternastym wieku swoją wizję świata pozaziemskiego. Spektakl prezentowany będzie 24 września (kolejne pokazy 13 i 14 października).

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie nie rezygnuje także z działalności online. Już 15 września rusza drugi sezon cyklu KWADRANS PANDEMICZNY, w ramach którego Marta Seredyńska rozmawia z warszawskimi artystami o ich aktualnych realizacjach i planach twórczych.

Wszystkie wydarzenia sceniczne odbywać się będą na nowej scenie Centrum Teatru i Tańca, otwartej wiosną. Przestrzeń przy ul. Bruna 9 przyciągać ma nie tylko mieszkańców Mokotowa, ale i całą społeczność osób zainteresowanych tańcem współczesnym w Warszawie.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

11.09 19.30 BRIKS/KOSTRZEWA/NORAS „POLONAUTKI, czyli Pierwsza Polska Kobieca Misja Kosmiczna” – PREMIERA

12.09 19.30 BRIKS/KOSTRZEWA/NORAS „POLONAUTKI, czyli Pierwsza Polska Kobieca Misja Kosmiczna” – PREMIERA

24.09 19.30 TEATR TAŃCA ZAWIROWANIA „TAŃCZĄC BOSKĄ KOMEDIĘ”

25.09 19.30 AGATA GRABOWSKA „PANTA RHEI” – PREMIERA

26.09 19.30 AGATA GRABOWSKA „PANTA RHEI” – PREMIERA

30.09 19.30 TEATR TAŃCA i RUCHU ROZBARK & TEATR TAŃCA ZAWIROWANIA „POLICZALNI” – PREMIERA

1.10 19.30 TEATR TAŃCA i RUCHU ROZBARK & TEATR TAŃCA ZAWIROWANIA „POLICZALNI” – PREMIERA

2.10 19.30 TEATR TAŃCA i RUCHU ROZBARK & TEATR TAŃCA ZAWIROWANIA „POLICZALNI” – PREMIERA

13.10 19.30 TEATR TAŃCA ZAWIROWANIA „TAŃCZĄC BOSKĄ KOMEDIĘ”

14.10 19.30 TEATR TAŃCA ZAWIROWANIA „TAŃCZĄC BOSKĄ KOMEDIĘ”

Komentarze
Udostepnij