Zapowiedzi

Joanna Woś jako Madama Butterfly w łódzkim Wielkim

W niedzielę 29 maja 2021 publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi będzie świadkiem wydarzenia jakim jest debiut Joanny Woś w operze „Madama Butterfly” w reżyserii Janiny Niesobskiej. W spektaklu w rolach głównych wystąpią: Dominik Sutowicz (Pinkerton), Agnieszka Makówka (Suzuki), Zenon Kowalski (Sharpless). Orkiestrę poprowadzi maestro Jose Maria Florencio.

Primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi, Honorowa Obywatelka Łodzi, laureatka wielu ważnych konkursów wokalnych i prestiżowych nagród – m.in. Złotych Masek, Złotego Medalu „Gloria Artis”, czy Nagrody im. Jana Kiepury dla najlepszej śpiewaczki operowej (za rolę Blanche DuBois w „Tramwaju zwany pożądaniem”). Wzruszająca Violetta, ujmująca Gilda, dramatyczna Łucja z Lammermoor i Lukrecja Borgia, poruszająca Anna Bolena i Maria Stuart, wstrząsająca Blanche DuBois… Olimpia, Rozyna, Królowa nocy… To tylko niektóre z budzących zachwyt kreacji Joanny Woś, które znalazły stałe miejsce w historii Teatru Wielkiego w Łodzi i nie tylko.

Już wkrótce – 29 maja 2021 – primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi do swojej kolekcji tytułowych bohaterek operowych dołączy kolejną – Cio-Cio-San w operze Giacomo Pucciniego. Wszystkie partie operowych heroin, które wykonywała Joanna Woś, cechowały mistrzowskie wykonanie i aktorski kunszt, czego dowodem są liczne nagrody, wyróżnienia i uznanie publiczności.

Więcej informacji o spektaklu: http://www.operalodz.com/MADAMA_BUTTERFLY,29,23 Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/FovwGnoK

Komentarze
Udostepnij