Zapowiedzi

Jubileuszowa wystawa we wrocławskim Teatrze Polskim

W piątek, 25 sierpnia 2023 r. o godz. 12:00, na ul. Świdnickiej (na wysokości Sceny Kameralnej Teatru Polskiego) odbędzie się otwarcie wystawy z okazji 75-lecia Teatru Polskiego we Wrocławiu przedstawiającej dzieje trzech scen Teatru Polskiego. 

Wystawa pod tytułem „Krótka historia długiej działalności Teatru Polskiego we Wrocławiu” przybliża i popularyzuje nie tylko historię instytucji, ale także przypomina o roli kulturotwórczej teatru oraz jego miejscu na mapie kulturalnego dziedzictwa Wrocławia.

W otwarciu wystawy udział wezmą:

Kazimierz Budzanowski – z-ca dyrektora ds. inwestycyjno-administracyjnych

Joanna Degler – kierownik działu

Teatr Polski jest największym teatrem na Dolnym Śląsku i jednym z największych w Polsce. Jego przedstawienia eksponowane są na trzech scenach zlokalizowanych w różnych częściach Wrocławia – na Scenie Kameralnej przy ul. Świdnickiej 28, Scenie na Świebodzkim, a także Dużej Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego, znajdującej się w głównym gmachu teatru przy Gabrieli Zapolskiej 3. Wystawa przedstawia syntetycznie dzieje trzech scen Teatru Polskiego a także prezentuje wybór spektakli najwyższej rangi poprzez przytoczenie fragmentów recenzji, zdjęcia i inne materiały wizualne. Są to: Śluby panieńskie (1946), Opera za trzy grosze (1957), Jak wam się podoba (1966), Gra w zabijanego (1973), Ślub (1976), Janulka, córka Fizdejki (1986), Kartoteka rozrzucona (1992), Płatonow (1993), Wiśniowy sad (2001), Sprawa Dantona (2008), Wycinka Holzfällen (2014), Dziady (2016). Pokazujemy też obecne realizacje: Zmierzch – świtem…KaligulaStara kobieta wysiadujePani Ka patrzy na morzeSen nocy letniejSzewcy.

Komentarze
Udostepnij