Zapowiedzi

Jutro startuje nowy sezon w warszawskim Teatrze Współczesnym

Wakacje trwają, a Teatr Współczesny kończy przerwę urlopową. Gra już od 12 sierpnia i rozpocznie nowy sezon przedstawieniem „Dolce vita” Julii Holewińskiej i Kuby Kowalskiego w reż. Marcina Hycnara.

To słodko gorzki spektakl, lustro pokolenia tych dzisiejszych czterdziestolatków, którzy są zagubieni i nieporadni.

Opowieść sceniczna z pogranicza realizmu magicznego, groteski i teatru psychologicznego, jest inspirowana filmem Felliniego „Dolce vita”, „Kartoteką” Różewicza i „Skowytem” Ginsberga.

Spektakle na Scenie w Baraku 12, 13, 15, 30, 31 sierpnia, o 19.00.

Scena w Baraku w sierpniu pokaże więcej spektakli:

„GDYBYM CIĘ NIE POZNAŁ” Sergii Belbela w reżyserii Jarosława Tumidajskiego

Twórcy przedstawienia obiecali spektakl dla niepoprawnych romantyków i właśnie taki jest.

Dla marzycieli, którzy mają wątpliwości co do istoty poczynań i przypadków losowych. Właśnie: czy na pewno przypadków? Gdzie jest miejsce dla wolnej woli? Dla przeznaczenia? To odwieczna zagadka a i sztuka katalońskiego dramaturga jest jak pełna uroku szarada. Przedstawienia 22 i 23 sierpnia, o 19.00

17, 18 sierpnia o 20.00 Z RĘKĄ NA GARDLE. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk

Inspiracją spektaklu jest niepowtarzalna postać „Czarnego Anioła”.

Ewa Demarczyk, była jedna i jedyna, trudno zapomnieć o artystce, niezwykłym zjawisku.

Reżyseria Anna Sroka – Hryń.

W tej samej reżyserii 25 sierpnia o 20.00 oraz 26, 27 sierpnia o 17.00 i 20.00:

A PLANETY SZALEJĄ… Młodzi w hołdzie Korze

Na przedstawienie składają się piosenki z repertuaru zespołu MAANAM, w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej, dzisiaj już absolwentów. Dobrze znane utwory w nowych aranżacjach, wzbogacone młodzieńczym entuzjazmem.

SCENA GŁÓWNA rusza 18 sierpnia.

W repertuarze:

„KIM JEST PAN SCHMITT?” – komediodramat Sébastiena Thiéry przesycony surrealizmem. Bohaterowie sztuki pewnego wieczoru wracają do domu i tracą orientację, gdzie naprawdę są. Prawie wszystko jest inne, od obrazów na ścianie po ubrania w szafach. W dodatku dzwoni telefon… którego w domu nie ma.

Sztuka kryje nie lada jaką zagadkę: jakie są granice ludzkiej odporności na oportunizm.

Czy pozostanie sobą w niełatwych warunkach to wielka odwaga, czy naturalne podejście do swego człowieczeństwa.

Reżyseria Jarosława Tumidajskiego, w rolach głównych Agnieszka Suchora i Andrzej Zieliński.

Spektakle 18 i 19 sierpnia o 19.00

22 i 23 sierpnia o 19.00 sierpnia przedstawienie KTO CHCE BYĆ ŻYDEM?

Sprawdzona ekipa spektaklu pt. „Wstyd” (m.in.: Nagroda Publiczności na festiwalu w Kaliszu) Marek Modzelewski – autor, Wojciech Malajkat – reżyser i Wojciech Stefaniak – scenograf, przygotowała ze znakomitą szóstką aktorów przedstawienie, które nie pozostawi żadnego z Widzów obojętnym.

Trwają przygotowania do uroczystej, wykwintnej kolacji familijnej… Jest kilka okazji do świętowania : pani domu otrzymała tytuł profesorski, jej brat chce przedstawić swą narzeczoną.

Spotkanie obfituje w inne niespodzianki: córka gospodarzy przyjeżdża z Ameryki z ukochanym, który przedstawia się jako amerykański Żyd polskiego pochodzenia a korzystając z obecności rodzinnego gremium pani profesor ogłasza decyzję przejścia na judaizm.

„WSTYD” sztuka Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata 29, 30 i 31 sierpnia o 19.00.

Wyśmienity kwartet aktorów zagra spektakl, który jest jak ślubny casus w obiektywie ukrytej kamery.

Za chwilę zaślubiny. Ceremonia przygotowana perfekcyjnie, kobierzec rozpostarty, „dom weselny” z jadłem, napitkiem i kapelą stoi otworem.

Nie zabrakło niczego…prócz pana młodego.

Wstyd ! Czy tylko? I co dalej?

25 i 26 sierpnia o 19.15 komedia pt. „LEPIEJ JUŻ BYŁO” z MARTĄ LIPIŃSKĄ w głównej roli. Autorką sztuki jest Cat Delaney, która tak mówi o sobie „Pisanie to ja, to powietrze, którym oddycham”. Można pomyśleć, że tę sztukę napisała z myślą o tym, że Esmeraldę Quipp zagra Marta Lipińska. Esmeralda, błyszczała całe lata na scenach w wielkich kreacjach szekspirowskich. Teraz jest emerytką. Zdawałoby się, że samotność pozbawi ją życiowej werwy, lecz aktorka dopiero teraz zagra swe brawurowe role, własne spektakle przemieni w reality show i zmierzy się z życiem w niebezpiecznych jego „odsłonach”. Niektóre są rodem z komedii gangsterskich. Reżyseria Wojciecha Adamczyka, na scenie wspaniałe grono aktorskie.

Szczegóły i obsady spektakli na www.wspolczesny.pl

Kasa Teatru (tel. 22 825-59-79) prowadzi przedsprzedaż i rezerwację biletów również na wrzesień i październik; od wtorku do soboty od 11.00 do rozpoczęcia spektaklu (w niedziele i święta od 13.00), w poniedziałki i dni bez spektakli kasa pracuje do 17.00.

Sprzedaż biletów online na stronie Teatru oraz na Kicket.

Komentarze
Udostepnij