Zapowiedzi

„Kaczuszkowa karuzela” – już niedługo premiera w Teatrze Sewruka w Elblągu

Przygoda pełna śmiechu, radości i wspaniałej zabawy

Trwają próby do kolejnej premiery w Teatrze Sewruka w Elblągu. Tym razem będzie to propozycja dla najmłodszych widzów. Spektakl Kaczuszkowa Karuzela w reżyserii Jakuba Lewandowskiego oparty jest na ponadczasowych wierszach Juliana Tuwima. Jaka będzie Kaczuszkowa karuleza?

– Będzie to roztańczona, kolorowa i rozśpiewana przygoda pełna śmiechu, radości i wspaniałej zabawy. – zapowiada reżyser spektaklu, Jakub Lewandowski.

Na scenie będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć znane wszystkim wiersze w zupełnie nowej odsłonie. W kolorowej scenerii ożyją na scenie takie tytuły jak Lokomotywa, Słoń Trąbalski, Ptasie radio, Rzepka czy Pan Hilary. Przez twórczość Tuwima przeprowadzi nas w taneczno-muzycznej opowieści siedem kaczuszek.

– Przy realizacji tego spektaklu największą inspiracją dla nas było znalezienie charakterów dla konkretnych kaczuszek. W momencie kiedy już je znaleźliśmy to łatwo nam było, odchodząc trochę od Tuwima, znaleźć sposób określenia tych postaci, szczególnie w kostiumie- mówi Lidia Kanclerz, autorka scenografii i kostiumów do Kaczuszkowej karuzeli.

Muzyka i choreografia stworzona na potrzeby spektaklu na pewno zaskoczy i pozwoli z zupełnie innej strony spojrzeć na twórczość Juliana Tuwima.

Za muzykę w spektaklu odpowiada Patrycja Hefczyńska – Cieszę się, że akurat Kuba miał pomysł, żeby sięgnąć po Tuwima. Tym bardziej, że te wiersze nam towarzyszą od lat dziecięcych, są nam znane i się nie starzeją. Po prostu są przepiękne.

– Ja tak naprawdę muzycznie i interpretacyjnie przez aktorów usłyszałam to dopiero wczoraj i sama jestem zaskoczona jak muzyka nakręca to wszystko. Myślę, że są tu hity, które dzieciaki mogą zapamiętać – dodaje Lidia Kancelrz.

Jak podkreśla Jakub Lewandowski, dzieci są najbardziej wymagającymi odbiorcami, których nie da się łatwo oszukać. Dlatego nie realizuje spektaklu myśląc o dzieciach w sposób infantylny. – Traktuję dzieci całkowicie poważnie. Dzieci są bardzo prostolinijne i widzą, kiedy ktoś chce je oszukać i one to bardzo łatwo wyczuwają. Mam nadzieję, że ten spektakl jest taki, że nikogo nie oszukuje- mówi reżyser.

Próby do spektaklu odbywają się poza siedzibą teatru. Sytuację taką wymusił trwający remont budynku.

– Pracujemy wyjątkowo w innej przestrzeni niż przestrzeń teatralna. Wiadomo, że zawsze najpiękniej i najlepiej pracuje się w teatrze, ale jest tak jak jest i myślę, że w żaden sposób nie przeszkodzi nam to, aby stworzyć wspaniały spektakl dla dzieci. – zapewnia Jakub Lewandowski.

Premiera Kaczuszkowej karuzeli odbędzie się w sobotę 28 maja o godz. 16.00. Kolejne spektakle 29, 30 i 31 maja oraz na początku czerwca. Szczegółowy repertuar na stronie Teatru www.teatr.elblag.pl.

Komentarze
Udostepnij