Zapowiedzi

Kamienie w kieszeniach – premiera w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze

O męskiej przyjaźni

Kamienie w kieszeniach to przedstawienie o odwadze w spełnianiu marzeń, odkrywaniu siebie na nowo i przełamywaniu strachu przed wzięciem życia we własne ręce.

Dwaj skrajnie różni bohaterowie na pierwszy rzut oka nie mają powodów, aby się polubić. Jeden jest ze stolicy i zjawia się na prowincji, drugi jest jej mieszkańcem. Dzieli ich bardzo wiele, ale wkrótce okazuje się, że zwykła znajomość przeradza się w przyjaźń. Wystarczy chwila, aby bohaterowie zaczęli wspierać się bezinteresownie i bez zbędnych pytań.

Z bycia statystami, czyli najmniejszymi z najmniejszych trybików w hollywoodzkiej machinie filmowej, bohaterowie decydują się na krok w stronę samodzielności. Rzucają się na głęboką wodę i postanawiają… O tym, co robią dalej, publiczność dowie się podczas przedstawienia!

Tekst został napisany na dwóch aktorów… i jednocześnie aż kilkanaście postaci! Aktorzy będą dwoić się i troić, aby sprostać marzeniom swoich bohaterów.

To bardzo zabawny dramat, komedia nasycona irlandzkim czarnym humorem, w której świat filmu jest pokazany z perspektywy statysty. Widzowie, obserwując zmagania bohaterów z systemem, który jest silnie ukształtowany i niewzruszony w swoich prawach, mogą spojrzeć na świat kinematografii z dystansem. A z podglądania tego świata mogą nieźle się ubawić – tym lepiej, im bardziej bohaterom jest nie do śmiechu.

Premiera 17-go stycznia 2020

Autor Marie Jones

Tłumaczenie Lech Mackiewicz

Reżyser Alicja Stasiewicz

Scenografia Edyta Zatwarnicka

Muzyka Ewa Iwanowska i Patryk Toporowski

Wizualizacja Dariusz Kolański

Obsada

Radosław Walenda – Jake Quinn

oraz Aisling, Mickey, Sean, John, Dave, Dziennikarz

Aleksander Stasiewicz  – Charlie Conlon

oraz Simon, Clem, Fin, Caroline Giovanni, Brat Gerard, Jock Campbell

Fot. Radochna Śmigielska

Komentarze
Udostepnij