Zapowiedzi

Katowicki Teatr Ateneum wraca po wakacjach spektaklem „Pan Tom buduje dom”

Pozostało jeszcze kilka dni wakacji, ale Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum już zaczyna tętnić życiem. Zespół zjeżdża się z urlopów, niebawem rozpocznie się nowy sezon i praca nad nowymi przedstawieniami (o których napiszemy nieco później).

Tymczasem w najbliższą sobotę – 26 sierpnia o godz. 11.30 – zapraszamy najmłodszych widzów na pełen humoru spektakl „Pan Tom buduje dom” Stefana Themersona w reżyserii Daniela Arbaczewskiego.

Jest w „Panu Tomie…” groteska i szczypta filozofii, ciekawość i zdziwienie dziecka, ale przede wszystkim radość z odkrywania tajemnic otaczającej nas rzeczywistości.

To dowcipna, mądra historyjka o tajnikach powstawania domu; od pomysłu po dach z kominem, od koncepcji architekta przez pracę takich fachowców i rzemieślników, jak hydraulik, stolarz, elektryk czy zegarmistrz, od próby kupienia w sklepie światła (!) po opowieść, jak dostarczyć do domu wodę, aż w końcu zakup budzika.

Z tekstu Themersona reżyser wybrał tylko kilka wątków, a słowo jest tu raczej uzupełnieniem scenicznych działań lub pretekstem do zabawy formą czy dźwiękiem.

Autorem scenografii, składającej się z kolorowych, wielofunkcyjnych elementów jest uznany grafik, twórca ilustracji do książek dla dzieci i młodzieży, plakacista Maciej Szymanowicz. Muzykę, czy raczej ścieżkę dźwiękową przedstawienia, wykonywaną przez aktorów na żywo, stworzył Hubert Pyrgies, kompozytor, beatboxer, wokalista, lider zespołu Chonabibe.
Czynna jest już kasa Teatru, więc warto zarezerwować bilety.

Renata Chudecka

fot. Tomasz Zakrzewski

Komentarze
Udostepnij