Zapowiedzi

Kielecki Kubuś uzyskał kolejne dofinansowania ministerialne

Ministerstwo Kultury dofinansowuje…

Projekty “Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” oraz “Międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej „Animatus” po raz czwarty uzyskały dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

IV Międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej ANIMATUS jest  nowatorskim przedsięwzięciem ukierunkowanym na rozwój lalkarstwa i twórcze poszukiwania w obszarach teatru, scenografii, sztuk plastycznych. Ideą konkursu jest eksplorowanie nowych form wyrazu w teatrze lalek (skupionych wokół teatru lalek dla dorosłych), inspirowanie nowych trendów w lalkarstwie, wspieranie eksperymentalnych projektów, w tym łączenie różnych dziedzin sztuki i nowych technologii oraz aktywizacja zawodowa studentów i absolwentów kierunków artystycznych. Podsumowaniem konkursu będzie finał, na który złożą się wydarzenia m. in.: prezentacje prac laureatów, wykład, prezentacje prac studentów oraz wystawa.

Z kolei “Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” – składa się z serii warsztatów z aktorskiego czytania dramatów poprzedzonej naborem do projektu. W czwartej edycji projektu uczniowie  
w wieku 14 -19 lat poruszą szeroko pojęty temat szczęścia człowieka. W opracowaniu motywu przewodniego warsztatów pomoże im interpretacja fragmentów m. in. dramatów: “Antygona” Sofoklesa, “Hamlet” Williama Szekspira – klasy 7-8, a także fragmentów wybranych dramatów Janusza Głowackiego – klasy ponadpodstawowe. Uczniowie pracując z aktorami i reżyserem, uzyskają wiedzę z interpretacji scenicznej tekstu, zaś nauczyciele otrzymają dodatkowe narzędzia dydaktyczne do pracy z uczniami nad dramatem. Mamy nadzieję, że możliwość wspólnego działania  z profesjonalistami i jednocześnie pasjonatami zaktywizuje uczestników do tworzenia, badania i eksperymentowania we własnym zakresie w przyszłości.

Projekt „IV Międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej ANIMATUS” został dofinansowany w ramach programu Teatr, natomiast „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” w ramach programu Edukacja kulturalna.

Komentarze
Udostepnij