Zapowiedzi

“Kim Dzong Un. Historia dyktatora”. Przeczytaj biografię brutalnego władcy Północnej Korei

Jung H. Pak
„Kim Dzong Un.
Historia dyktatora”

Tłumaczenie: Aga Zano i Agnieszka Walulik

Premiera: 12 listopada
Wydawnictwo W.A.B.

Jung H. Pak, była analityczka CIA i znawczyni problematyki polityki międzynarodowej, z reporterską dociekliwością opisuje nieznane fakty z życia przywódcy Korei Północnej.

Wnikliwa analiza (być może) najbardziej niebezpiecznej dystopii na świecie.

Kirkus Reviews

Kim jest tajemniczy dyktator, który tak bardzo lubi znikać?
Jakie sekrety skrywa jeden z najbardziej brutalnych reżimów świata?
Gdzie znajduje się słynna broń atomowa i kiedy może zostać użyta?
Do czego doprowadziły odbywające się za zamkniętymi drzwiami spotkania Kim Dzong Una z prezydentem USA, Donaldem Trumpem?
A przede wszystkim: czy Kim Dzong Un na pewno wciąż żyje?
„Kim Dzong Un. Historia dyktatora” to wstrząsająca historia, ukazująca najbardziej tajemniczą dyktaturę na świecie.

O książce:

Przełomowa relacja o rozwoju dyktatury Kim Dzong Una w Korei Północnej – od jego ambicji nuklearnych po szczyty z prezydentem Donaldem J. Trumpem – autorstwa byłego analityczki CIA, uważanej za jedną z głównych amerykańskich ekspertów w zakresie Korei Północnej w Stanach i poza nimi. Ważna książka

James Clapper, były Dyrektor Wywiadu Narodowego U.S.

Jedna z najlepszych analityków w Korei Północnej, dr Jung H. Pak, dostarczyła bogaty i wnikliwy materiał opisujący wzrost potęgi Kim Dzong Una, historię rodziny Kim i działania reżimu Pjongjang od czasu jego powstania. Dr Pak wnikliwie i zwięźle opisuje szeroki wachlarz zagadnień kluczowych dla Korei Północnej, wnosi istotny wkład w zbiorowe zrozumienie jednego z najbardziej niebezpiecznych i złożonych problemów na świecie. Lektura obowiązkowa zarówno dla ekspertów, jak i zwykłych obserwatorów.

Mark Lippert, były ambasador USA w Korei Południowej i powiernik, The Asia Foundation

Jung H. Pak pracowała na wysokim stanowisku w CIA i biurze dyrektora wywiadu krajowego. Jest przewodniczącą Fundacji SK-Korea w Korea Studies w Brookings Institution Center for East Asia Policy Studies, gdzie koncentruje się na wyzwaniach bezpieczeństwa narodowego, przed którymi stoją Stany Zjednoczone oraz kraje Azji Wschodniej. Publikowała m.in. w „The Atlantic”, „USA Today” i „The Hill”. Często udziela wywiadów jako ekspertka ds. Korei Północnej w telewizji, dokumentach i podcastach. Pak otrzymała tytuł doktora historii USA na Uniwersytecie Columbia, studiowała w Korei Południowej jako stypendystka Fulbrighta. Mieszka w Waszyngtonie.

Komentarze
Udostepnij