Zapowiedzi

Klątwa – pierwsza polska komedia Viaplay w reżyserii Tomasza Koneckiego

Viaplay rozpoczyna zdjęcia do pierwszej polskiej komedii Viaplay Originals. „Klątwa” to ciepła, zabawna i przewrotna historia opowiadająca o sile kobiet, siostrzanej miłości i rodzinnych więzów. O tym, jak ważny jest sposób w jaki patrzymy na otaczającą nas rzeczywistość i to co nam się przytrafia. Film powstaje na podstawie scenariusza Julity Olszewskiej („W spirali”, „Alicja i żabka”). Za reżyserię odpowiada Tomasz Konecki, twórca ponadczasowych hitów – „Lejdis”, „Testosteron” czy „Ciało”. Producentem filmu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka oraz Ingę Kruk.

Serwis streamingowy Viaplay coraz mocniej zaznacza swoją obecność na polskim rynku. Pierwszą z zapowiedzianych produkcji fabularnych są „Morderczynie” inspirowane bestsellerem autorstwa Katarzyny Bondy, platforma jest także koproducentem filmu „Kos”, a już wkrótce polscy widzowie będą mogli obejrzeć drugi sezon „Fortu Boyard Polska”, programu z gatunku non-scripted, w którym uczestniczą gwiazdy świata rozrywki i sportu.  

„Klątwa” jest komedią opowiadającą o losach Moni i Nastki – sióstr, których droga przez życie usiana jest wieloma przeszkodami. Główne bohaterki mają niesamowitego pecha – gdy tylko wydaje się, że wszystko ułoży się po ich myśli, zdarza się coś, co całkowicie rujnuje ich plany. Zmęczone kolejnymi przeciwnościami udają się w jedyne miejsce, które obie uznają za bezpieczne – do domu rodzinnego. Podczas wieczornej degustacji babcinych nalewek dziewczyny poznają sekret – to nie pech je prześladuje, ale klątwa nałożona na ich rodzinę kilkaset lat wcześniej przez samego papieża.

„Komedii opowiadających o perypetiach rodzinnych powstało już bardzo wiele. Tę, wyróżnia jednak tajemnicza historia rodzinna, która motywuje wszystkie zachowania naszych bohaterek. To w JEJ cieniu rodzi się świetny humor sytuacyjny jak i dialogowy. To ONA pcha nasze bohaterki do karkołomnych czynów i wpływa na przemianę ich postaci. Myślę, że ten świetny pomysł czyni z tego filmu atrakcyjną pozycję dla wszystkich miłośników komedii.” – dodaje Tomasz Konecki, reżyser filmu „Klątwa”.

„Każdy z nas boryka się z mniejszym lub większym pechem, czasami wszystko zależy od narracji. Chcemy, żeby naszym bohaterkom skończył się „pech” – są fajne, potrafią kochać, są dobrymi ludźmi, ale zafiksowały się na tym jak im źle i że są prześladowane. Film odpowiada na pytanie czy pech istnieje? Jeśli istnieje, to czy da się go kontrolować? Oraz czy pech może być usprawiedliwieniem naszych marnych decyzji?” – mówi o projekcie Julita Olszewska, autorka scenariusza.

W rolach głównych występują aktorki młodego pokolenia – Agnieszka Więdłocha („Planeta Singli”, „Czas Honoru”) oraz Vanessa Aleksander („Sala samobójców. Hejter”, „Rojst”). W pozostałych rolach widzowie zobaczą: Danutę Stenkę („Nigdy w życiu”, „Sala samobójców. Hejter”, „Katyń”), Annę Nehrebecką („Kruk”, „Król”, „Chce się żyć”), Iwonę Bielską („Wesele”, „Kler”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”), a także Rafała Rutkowskiego („Lejdis”, „Planeta Singli”, „Listy do M 2”), Piotra Trojana („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Rojst”) oraz Philippe Tłokińskiego („Kurier”).

„Klątwa jest pierwszą polską komedią Viaplay Originals. Wspaniale, że udało się nam pozyskać fantastyczna obsadę i doświadczonych twórców” – podkreśla Małgorzata Jurczak, producent wykonawczy ze strony Viaplay

Producentem filmu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów Klaudiusza Frydrycha („Psy 3.  W imię zasad.”, „Jack Strong”), Krzysztofa Raka („Bogowie”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej) oraz Ingę Kruk („Twarz”, „W imię…”). Wonder Films odpowiada za takie produkcje kinowe jak: „Psy 3. W imię zasad.”, Każdy wie lepiej”, „Zołza” oraz „Powrót” – serial premium wyprodukowany na zlecenie Canal +. Producentką wykonawczą ze strony Viaplay Group jest Małgorzata Jurczak.

****

O Viaplay Group

Grupa Viaplay (Viaplay Group AB) to czołowy gracz na rynku międzynarodowego streamingu. Serwis streamingowy Viaplay jest dostępny we wszystkich krajach nordyckich i bałtyckich, a także w Polsce, w Stanach Zjednoczonych i w Holandii. W Wielkiej Brytanii platforma Viaplay zostanie uruchomiona w 2022 roku. Następnie, do końca 2023 roku, usługa będzie wprowadzona w Kanadzie, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Każdego dnia milionom klientów zapewniamy pozytywne emocje i wyjątkową ofertę rozrywkową, w tym własne produkcje Viaplay Originals, a także bezkonkurencyjną ofertę transmisji sportowych na żywo. Usługi Grupy Viaplay obejmują streaming, kanały telewizyjne i radiowe, a także firmy produkcyjne. Naszym celem jest opowiadanie historii, które poruszają widzów oraz poszerzają horyzonty. Viaplay Group jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm (‘VPLAY B’).

O obsadzie

Scenariusz: Julita Olszewska („W spirali”, „Alicja i żabka”).

Reżyseria: Tomasz Konecki („Testosteron”, „Lejdis”, „Listy do M. 3”)

Producenci: Klaudiusz Frydrych („Jack Strong”, „Psy 3. W imię zasad”, „Każdy wie lepiej”), Inga Kruk („W imię…”, „Twarz”, „Każdy wie lepiej”), Krzysztof Rak („Każdy wie lepiej”, „Boże Ciało”, „Bogowie”)

Obsada: 

Agnieszka Więdłocha („Planeta Singli”, „Czas Honoru”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”), Vanessa Aleksander („Sala samobójców. Hejter”, „Rojst”), Danuta Stenka („Nigdy w życiu”, „Sala samobójców. Hejter”, „Katyń”), Anna Nehrebecka („Kruk”, „Król”, „Chce się żyć”), Iwona Bielska („Wesele”, „Kler”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”), Philippe Tłokinski („Kurier”, Belfer”, „Przepis na życie”), Piotr Trojan („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Rojst”), Rafał Rutkowski („Lejdis”, „Planeta Singli”, „Listy do M 2).

Scenografia: Alicja Olak („Listy do M 3”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”), Charakteryzacja: Joanna Chudyk,

Kostiumy: Monika Kaleta („Zjednoczone stany miłości”, „Fuga”),

Reżyseria obsady: Marta Kownacka („Bo we mnie jest seks”, „Czarna owca”, „Szadź”), Operator obrazu: Karina Kleszczewska („Powrót”, „Hiszpanka”, „Ostatnia akcja”),

Montaż: Jarosław Barzan („Bogowie”, „Lejdis”, „Testosteron”),

Kierownictwo produkcji: Dariusz Kłodowski („Powrót”, „Bogowie”, „Nieulotne”)

Komentarze
Udostepnij