Zapowiedzi

„Kombinat” z muzyką Republiki i G. Ciechowskiego powraca na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu

Już w ten weekend „Kombinat” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka powraca na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu. Wyjątkowy dramat muzyczny zbudowany na piosenkach Republiki i Grzegorza Ciechowskiego zobaczyć będzie można dziewięć razy od 23 lutego do 2 marca.

Spektakl „Kombinat” pokazuje surrealistyczną i pełną metafor wizję rzeczywistości, inspirowaną tekstami Kafki, Orwella i Huxleya. W świecie, w którym władzę sprawuje bezwzględna Agrawa (Barbara Melzer, Anna Lasota), nie ma miejsca na indywidualizm, każdy ma być takim samym, szarym człowiekiem i podporządkować się panującym zasadom. Główni bohaterowie to Jan (Jakub Brucheiser, Marcin Januszkiewicz) i Suku (Joanna Rybka-Sołtysiak, Dagmara Rybak), którzy zostają skierowani na reedukację i muszą zdobywać pieczątki za prawidłowo wykonane zadania. Śledząc ich losy, sami stajemy przed ważnymi pytaniami o rzeczywistość, w której na co dzień funkcjonujemy. Bo to spektakl o każdym z nas.

Od premiery 19 czerwcu 2021 roku „Kombinat” zbiera znakomite recenzje.

„Nie trzeba być fanem Grzegorza Ciechowskiego i Republiki, by dać się zahipnotyzować najnowszej premierze Teatru Muzycznego w Poznaniu. »Kombinat«, czyli autorski musical Wojciecha Kościelniaka to rarytas i najlepsze przedstawienie muzyczne w historii Poznania.” – Jakub Panek / dziennikarz Wp.pl

Ze wspaniałym przyjęciem spotkała się piosenka „Będzie plan”, którą podczas Top of the Top Sopot Festival w 2022 roku wykonała Barbara Melzer wraz z zespołem Teatru Muzycznego w Poznaniu. Występ obejrzało na żywo ponad pół miliona widzów.

W 2022 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu wydał album z muzyką z „Kombinatu”, a rok później ukazał się on na płycie winylowej.

„Tak się składa, że różni wykonawcy w poszukiwaniu aplauzu szukają wsparcia w muzyce czy piosenkach już wylansowanych i lubianych. I tu zaczyna się problem. Ścigać się z oryginałem i go udziwnić czy stworzyć kopię? Problem tym poważniejszy, że większość naszych „gwiazdorów” zapomina o jeszcze jednym elemencie ważnym w przygotowywaniu się do wykonania czyjegoś utworu. Trzeba go ZROZUMIEĆ. Aż tu nagle pojawia się znienacka Teatr Muzyczny w Poznaniu. Ludzie tworzący spektakl Kombinat, oparty na utworach Republiki i Grzegorza Ciechowskiego, a także świetni wokalnie i instrumentalnie wykonawcy, zbudowali dystopijne widowisko, które wskazuje na zagrożenia wiszące nad każdym autorytarnie rządzonym krajem.” Wojciech Mann / dziennikarz muzyczny

W sprzedaży dostępne są jeszcze ostatnie bilety na poszczególne spektakle. Więcej informacji na naszej stronie internetowej: https://teatr-muzyczny.pl/spektakle/kombinat/227.

link do videozapowiedzi spektaklu:

fot. Dawid Stube

Komentarze
Udostepnij