Zapowiedzi

Koncert „Tuwim śpiewany” na Dzień Dziecka w toruńskim Baju Pomorskim

Na Dzień Dziecka Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu przygotował liczne wydarzenia i atrakcje. Punkt główny stanowić będzie koncert Tuwim śpiewany, który światło dzienne ujrzy 1 czerwca o godz. 12:00 na Dużej Scenie Teatru.

Wiersze, które Julian Tuwim napisał z myślą o najmłodszym czytelniku, stanowią dziś niezaprzeczalny kanon literatury dziecięcej. Znają i kochają je niemal wszyscy. W swym lirycznym uniwersum wykreował Tuwim świat bezpieczny, sprawiedliwy, pełen pięknych wartości, taki, w którym dla każdego znajdzie się odpowiednie miejsce.

Utwory te ciągle dopraszają się o nowe interpretacje. Z takiego właśnie założenia wyszedł zespół artystyczny Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu i przygotował familijny koncert najpiękniejszych wierszy dla dzieci autorstwa Tuwima. Te ostatnie opisane zostały muzyką przez Jana Gembalę.

Wśród utworów, które będzie można usłyszeć w czasie koncertu, znajdą się takie tytuły, jak: Skakanka, Śmierdziel, Ptasie radio, Tańcowały dwa Michały, Rok i bieda, Cuda i dziwy oraz inne.

Na scenie oprócz aktorów i aktorek usłyszymy trzech muzyków: Jan Gembala (piano), Michał Rybka (bass, moog), Michał Szubert (perkusja), a także ścieżki dźwiękowe przygotowane w studiu i puszczane z offu.

Widowisko wyreżyserowane zostało przez Zbigniewa Lisowskiego.

Więcej informacji o koncercie dostępnych jest pod adresem:

https://bajpomorski.art.pl/tuwim-spiewany,12,pl,2,1,487.html

Rezerwacji biletów można dokonywać zaś klikając w poniższy link:

https://bajpomorski.art.pl/repertuar,13,pl.html

Komentarze
Udostepnij