Zapowiedzi

Koncerty na WYNOS! – III edycja na Dolnym Śląsku

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na dolnośląskie plenery muzyczne!

Podczas sześciu koncertów zostaną zaprezentowane 3 zróżnicowane programy muzyczne:

OPERETKA DLA DZIECI

„Operetka dla Dzieci” to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3-12 lat. Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami i pięknymi kostiumami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: „Pieśń o Wilji” (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa „Odgłosy wiosny”, Kuplety Barinkaya „Wielka sława to żart!” z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń „Wiedeń, miasto moich marzeń” Romualda Sieczyńskiego, czy straussowskie „Marsz perski” rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, „Annen Polka” inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy słynna Polka „Grzmoty i błyskawice”, w której muzyka naśladuje otaczającą nas przyrodę. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Na scenie pojawia się również Iluzjonista, który dosłownie wyczarowuje z lampy Aladyna tancerki rodem z Persji, sprawia, że nieruchomy stolik zaczyna fruwać nad estradą, a za sprawą swojej magicznej mocy wyczarowuje śnieg w trakcie rozkwitu wiosny.

SZALONE LATA 50-70 NA WYNOS!

Gdy powojenna Polska budziła się do nowego życia i obudowywano kraj, na nowo rodziła się rodzima piosenka z niezwykle ambitnymi tekstami ówcześnie najlepszych autorów. Powstawało wiele ambitnych utworów muzycznych, które z czasem zaczęły szturmem podbijać całą Europę, a ich kreatorzy zyskiwali wielką karierę. W piosenkach tych przejawiał się artystyczny manifest przeciwko stalinizmowi, ale także kreowano nowe style i modę wykonawczą. Polska muzyka lat 50. to także przesiąknięte nostalgią orkiestry radiowe i pierwsze utwory rockandrollowe. Stały się one prawdziwymi hitami i pamiętane są do dziś. Program koncertu poświęcony będzie największym polskim przebojom z lat 50., 60. i 70. XX wieku: Violetty Villas, Nataszy Rylskiej, Marka Grechuty, Jerzego Połomskiego, Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Ady Rusowicz i innych. Zabrzmią szlagiery Skaldów, Czerwonych Gitar, czy Trubadurów. Całość w oryginalnych aranżacjach i oryginalnych operetkowych wykonaniach solistów śpiewaków i brawurowych tańcach stylizowanych na dawne lata.

OPERA&MUSICAL NA WYNOS!

Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, pragniemy zaproponować ten niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, dodatkowo wzbogacając go najpiękniejszymi ariami, duetami operowymi oraz songami musicalowymi.

Po każdym koncercie dla dzieci wręczane będą tematyczne kolorowanki.
Stowarzyszenie przeprowadzi także konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

OPERETKA DLA DZIECI
Najpiękniejsze fragmenty z operetek, tańce oraz…czary!


18 maja 2024

godz. 14:00 LUBAWKA
Plac przy Domu Kultury

19 maja 2024

godz. 14:00 RUDNA
Stadion Sportowy

SZALONE LATA 50-70 NA WYNOS!

Sentymentalna muzyczna podróż z największymi przebojami fenomenów polskiej estrady


18 maja 2024

godz. 16:30 KRZESZÓW
Park Natury i Kultury

19 maja 2024

godz. 16:30 GRĘBOCICE
Galeria Spichlerz

OPERA&MUSICAL NA WYNOS!

Słynne pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie, duety, songi z oper i musicali

18 maja 2024

godz. 19:00 CHEŁMSKO ŚLĄSKIE
Rynek

19 maja 2024

godz. 19:00 KOTLA
Teren Rekreacyjno-SportowyW PRZYPADKU NIEKORZYSTNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH WYDARZENIE ZOSTANIE PRZENIESIONE DO LOKALNEJ SALI WIDOWISKOWEJ. W PRZYPADKU BRAKU DOSTĘPNEJ SALI WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W ALTERNATYWNYM TERMINIE.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

Komentarze
Udostepnij