Zapowiedzi

Krakowska Cricoteka zaprasza na II Piknik Niemożliwy

Przed nami kolejna wspólna niedziela – czas miejskiego relaksu z Cricoteką. II Piknik Niemożliwy na placu Cricoteki już 7 lipca – startujemy sąsiedzkim śniadaniem o godz. 11.00. Miło będzie nam Was gościć!

Już teraz zapraszamy też na kolejne pikniki 4 i 25 sierpnia, cykl naszych wakacyjnych spotkań zakończymy 15 września – w 10-lecie otwarcia nowej siedziby Cricoteki na Podgórzu.

Zapamiętajcie te daty! To jest okazja do wspólnego świętowania!

II Piknik niemożliwy, 7 lipca 2024 r.

11.00-13.00 – Śniadanie sąsiedzkie

Uczta w plenerze, a dokładniej na placu Cricoteki. Mając nadzieję, na piękne i słoneczne przedpołudnie przygotujemy wspaniały śniadaniowy poczęstunek. Chcemy do wspólnego stołu zaprosić Was – sąsiadów, przechodniów, zwiedzających i wszystkich tych, którzy mają apetyt spędzić z nami czas.

Tym razem korzystać będziemy z lokalnych, podgórskich specjałów. O śniadaniowy poczęstunek zadba kawiarnia Massolit Bakes, a owoce i dżemy trafią do nas prosto z Targu Pietruszkowego.

Na placu Cricoteki czekać na Was będą leżaki, przekąski.

Przygotowana zostanie strefa dzieci, do swobodnej zabawy.

Wielkoformatowe lustro, drewniane klocki, sznurki i inne elementy, mogą zamienić się w wysoką wieżę, solidny most lub niewiarygodnie długi mur. A może zainspiruje Was zestaw klocków „Kółko i patyk” autorstwa Aleksandry Satławy? Co można z nich zbudować? W strefie dzieci przez cały dzień można swobodnie budować, konstruować, układać, bawić się i leniuchować.

13.00-15.00 – Niech żyje chwast! – warsztaty cyjanotypii z Bizarro Studio

Warsztaty dla osób w każdym wieku. Udział bezpłatny. Działania mają charakter otwarty. Można dołączyć w dowolnej chwili.

Warsztaty będą celebracją światła oraz chwastów, ziół i kwiatów polnych, które “wydrukujemy” własnoręcznie w szlachetnej fotograficznej technice cyjanotypii. Powstałe błękitne wydruki będą mogły zawisnąć na Waszych ścianach lub stać się wyjątkowym podarunkiem dla kogoś bliskiego. Można przynieść ze sobą ulubione rośliny lub też poszukać najpiękniejszych chwastów w okolicach budynku Cricoteki.

Prowadzenie: Bizarro Studio. Bizarro Studio to pracownia fotograficzna w centrum Krakowa poświęcona fotografii analogowej i edukacji fotograficznej. W ofercie wynajem profesjonalnej ciemni fotograficznej
i szeroki wachlarz warsztatów. www.bizarro.pl

15.00-17.00 – Alchemia Rytmu – warsztaty etnoperkusyjne Ashiko

Przyjdź, poczuj rytm, bądź w kontakcie z bębnami i przekonaj się o tym na własnej skórze. Warsztat który da Ci szersze słyszenie na to czym jest rytm i jakie są jego funkcje kulturowo-społeczne.
Zapraszamy osoby bez muzycznego doświadczenia oraz te, które już trochę grają. Dla uczestników zapewnione będą instrumenty.

Zapisy: sawka@cricoteka.pl

Prowadzenie: Dominik Podgórski. Pedagog, pięcioboista etnoperkusyjny, muzyk zafascynowany kulturą perkusyjną od najmłodszych lat. Obecnie można usłyszeć w grupie The Afronauts

19:00 – 21:00 – „Animal Crossing” – spektakl. Rumuński Teatr Basca w Polsce: „Wolność w ruchu”
Rumuński Teatr Basca po raz pierwszy przyjeżdża do Krakowa. Od 2 do 8 lipca będzie można obejrzeć przedstawienie teatralne zrealizowane w ramach projektu Sezon Teatru Basca w Polsce „Wolność w ruchu” i dwa filmy dokumentalne.
„Animal Crossing” porusza temat wielokulturowości charakterystyczny dla Timiszoary, jednocześnie podejmuje aktualne w kontekście europejskim zagadnienie migracji i przymusowego przesiedlenia.
Wstęp wolny.
Ponadto na placu można będzie zobaczyć Futurystyczny trawnik marzeń – instalację Petry Krischke.

Jest to stacja testowa miejskiego trawnika przyszłości w futurystycznej szklarni kopułowej. Po zmroku instalacja tworzy świetlisty element w pejzażu miasta będący jego dodatkowym oświetleniem. Działanie odbywa się z inicjatywy Domu Norymberskiego i zrealizowane zostało w ramach obchodów 45-lecia partnerstwa Krakowa i Norymbergii.

Więcej informacji https://cricoteka.pl/…/futurystyczny-trawnik-marzen…/

Komentarze
Udostepnij