Zapowiedzi

Krakowski Teatr Nowy Proxima – „Było sobie życie” – spektakl familijny ONLINE

W Wielkanoc Teatr Nowy Proxima zaprasza na familijny pokaz online spektaklu „Było sobie życie” w reżyserii Piotra Siekluckiego z Tomaszem Schimscheinerem w roli głównej!

Przewodnikiem po najważniejszych organach i układach będzie charyzmatyczny i lekko ekscentryczny mędrzec, łączący w sobie pasję biologa i dociekliwość filozofa. A w każdym z tych miejsc widzowie spotkają się z ich osobliwymi lokatorami – wytrzymałymi mięśniami, delikatnymi tkankami, opryskliwymi wirusami i grzybami czy z humorzastymi hormonami. Celem spektaklu jest odpowiedzenie na pytania poważne, wstydliwe, zabawne – dlaczego nasze ręce i nogi się ruszają? Co sprawia, że odróżniamy kwaśny smak od słonego? Dlaczego odbija nam się po jedzeniu? No i czym tak naprawdę są te niewidoczne, a tak bardzo kłopotliwe gazy?

Paweł Kluszczyński z Nowej Siły Krytycznej o spektaklu napisał tak: Największą zaletą krakowskiego przedstawienia jest to, że za sporą dozą humoru (bywa grubo ciosany) kryje się porządna warstwa edukacyjna. Jego problematyka pozwala najmłodszym oswoić się z tematami, które czasem uchodzą za tabu, a dodatkowo pokazuje, że nauka biologii nie musi być ślęczeniem nad książką. Dodatkową zaletą, niepozwalającą publiczności na znużenie, są wpadające w ucho covery popularnych utworów (muzyka: Paweł Harańczyk). Dzieci bawią się od samego początku, zakończenie spektaklu zaledwie po godzinie wzbudza ich żal. Co równie ważne i dorośli widzowie znajdą tutaj powody do uśmiechu, nie brakuje bowiem odniesień do nie zawsze zdrowych nawyków i pikantnych relacji damsko-męskich.

Fot. Marcin Oliva Soto

 Co zrobić, żeby obejrzeć spektakl online?

  1. Wejść na stronę https://bilety.teatrnowy.com.pl/ i kupić bilet w symbolicznej kwocie 10 zł.
  2. Osoby, które kupią bilety do 11 kwietnia do godziny 19:00 otrzymają link do spektaklu tego dnia. Osoby, które kupią bilety po tej godzinie, otrzymają link 12 kwietnia o godz. 12:00.
  3. Spektakl będzie dostępny do poniedziałku wielkanocnego włącznie.
  4. Wszystkie wpływy z biletów zostaną przeznaczone na wsparcie bezetatowych aktorów, którzy są zaangażowani w spektakle Teatru Nowego Proxima.
Komentarze
Udostepnij