Zapowiedzi

Kreacje 12 – premiera online 5/06/2020 /Teatr Wielki – Opera Narodowa

Warsztaty choreograficzne KREACJE Polskiego Baletu Narodowego stały się na przestrzeni wielu już sezonów tradycją w teatralnym repertuarze. Wprowadzone w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej z inicjatywy Krzysztofa Pastora, owocują każdego roku nowymi etiudami tancerzy PBN, którzy pragną zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia kompozycja choreograficzna i rokrocznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów tańca spragnionych nowych wrażeń choreograficznych.

W tym roku z powodu pandemii premiera KREACJI 12 przenosi się do Internetu. 5 czerwca 2020 roku będzie dniem pierwszej w historii Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i prawdopodobnie jednej z niewielu światowych premier nowych prac choreograficznych prezentowanych wirtualnie. Można je będzie oglądać u nas przez dwa tygodnie, aż do 19 czerwca. Jak do tego doszło, opowiada Krzysztof Pastor, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego:

Podczas regularnych internetowych spotkań z tancerzami wspólnie postanowiliśmy, że kolejne już, 12. KREACJE jednak odbędą się w zaplanowanym terminie – online. Artyści Polskiego Baletu Narodowego przygotowali, oczywiście z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, dziesięć choreografii, które własnymi siłami sfilmowali, a dzięki funkcjonującemu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej Działowi Nowych Technologii Audiowizualnych materiał ten został przygotowany na potrzeby transmisji na platformie cyfrowej. Niech to będzie pozytywnym sygnałem, że Polski Balet Narodowy trwa w gotowości pracy twórczej, myśli o naszych widzach, robi plany na przyszłość i stęskniony czeka na spotkanie ze swoją publicznością na żywo.

W tym roku swoje nowe prace choreograficzne zaprezentują: Joanna Drabik, Anna Hop, Antonio Lanzo, Gianni Melfi, Adam Myśliński, Dan Ozeri, Rosa Pierro&Rinaldo Venuti, Raphael Spyker, Olga&Vladimir Yaroshenko oraz Bartosz Zyśk.

KREACJE 12 online
Warsztat choreograficzny
Premiera 5 czerwca 2020, godz. 19.00 na vod.teatrwielki.pl
Spektakl będzie dostępny na vod.teatrwielki.pl do 19 czerwca

(Projekt plakatu: Jacek Wąsik, fot. Łukasz Murgrabia)

Komentarze
Udostepnij