Zapowiedzi

Kreatywnie na „KREATYWNEJ RANDCE”, czyli… Podsumowanie warsztatów scenariuszowych Fundacji GERLSY

Fundacja GERLSY, nominowana do nagrody KOBIETA ROKU GLAMOUR, właśnie zakończyła KREATYWNĄ RANDKĘ. W dniach 9 – 11 września w Elektrowni Powiśle odbyły się pierwsze, bezpłatne warsztaty scenariuszowe. Za nowatorskim projektem stały dziewczyny z Fundacji GERLSY: Olga BOŁĄDŹ, Magdalena LAMPARSKA, Julita OLSZEWSKA i Jowita RADZIŃSKA. Randka z Gerlsami była trzydniową pracą połączoną z przyjemnością twórczego rozwijania scenariuszy 12 uczestniczek, które zostały wybrane spośród zgłoszeń zawierających pomysł na film. Ich scenariusze konsultowali doświadczeni scenarzyści, reżyserzy oraz producenci – po to by można doświadczyć różnych punktów widzenia branży i stworzyć jak najlepszą wersję pomysłu. 

Uczestnicy KREATYWNEJ RANDKI podsumowali warsztaty:

„Zrozumiałam, że nikt nie czeka na mój tekst, tylko muszę zawalczyć o zainteresowanie nim”.

„Emocje sprawiły, że naprawdę poznałam moją postać / bohaterkę”.

„Dzięki ćwiczeniu aktorskiemu zrozumiałam co to znaczy papierowy dialog”.

„Atmosfera warsztatów życzliwa i bezpieczna, ale konkretne informacje, bez głaskania”.

„Uczucie i zaangażowanie pozwalają dotknąć prawdy. I to jest poruszające, ważne uwagi”.

Prowadzący:

  • Julita Olszewska, scenarzystka i modelka, specjalizująca się w animacji i czarnym humorze, Współpracuje z Grupą Smacznego, IAM, Kosmonaut czy Dynamo Films. Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Magdalena Lamparska, aktorka, scenarzystka, powieściopisarka, Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Jowita Radzińska, change managerka, trenerka i coach, badaczka opinii i rynku; pisze doktorat o idei solidarności i wspiera jej przejawy w praktyce; Założycielka Fundacji Gerlsy
  • Olga Bołądź, aktorka, scenarzystka, reżyserka, Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Elżbieta Benkowska, Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, a także reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej i Szkole Wajdy. Dzięki swojemu filmowi dyplomowemu „Olena” otrzymała szereg nagród, w tym nominacje do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych podczas 66. MFF w Cannes.
  • Marta Habior – producent filmowy z wieloletnim doświadczeniem w branży audiowizualnej, założycielka No Sugar Films i działaczka KIPA.
  • Natalia Lasota – producentka, Head of Production & New Business w firmie Juice. Po latach realizacji projektów reklamowych powróciła do pracy przy dłuższych formach telewizyjnych i filmowych we współpracy z największymi producentami zagranicznymi.

Fundacja GERLSY to oddolna, organiczna inicjatywa zrodzona z pasji i wiary, zapału do działania, solidarności kobiet i siły grupowości. Jej zadaniem jest wspieranie kobiecego, dobrego kina m.in. poprzez wspólne, kreatywne tworzenie i doskonalenie scenariuszy aby mogły one wyjść z szuflady i z odwagą oraz kobiecą energią próbować podbić świat.

 http://gerlsy.com

Fot. Bartosz Krupa

Komentarze
Udostepnij