Zapowiedzi

„Kruk z Tower”: spektakl z warsztatami dla młodzieży i rodziców w Teatralnym Instytucie Młodych w krakowskim Ludowym

Po spektaklu „Kruk z Tower” nikt nie zostanie sam ze swoimi refleksjami i emocjami. Będzie szansa je zracjonalizować i uporządkować.

Pierwsze spotkanie warsztatowe już 17 WRZEŚNIA.

Zapraszamy serdecznie rodziców nastolatków i wszystkich dorosłych pracujących z młodzieżą, zagubionych i często bezradnych w kontaktach z młodymi ludźmi na spotkania warsztatowe, swobodną rozmowę z autorytetami z dziedziny psychologii i psychiatrii zarówno młodzieży jak i dorosłych oraz psychoterapeutami.

Będzie można podzielić się swoimi problemami, zapytać o radę, jak rozwiązać nierozwiązywalny problem, jak dotrzeć do własnego, kilkunastoletniego dziecka, które broni się przed bardziej zażyłym kontaktem z rodzicem.

Spotkania te poprowadzi redaktor Łukasz Wojtusik, prywatnie ojciec dwóch nastolatków, sam żywo zainteresowany problemem trudnych relacji w rodzinie, gdzie są dorastające dzieci. Pierwszymi gośćmi, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, podpowiedzą jak radzić sobie ze stresem i irytacją, kiedy młody człowiek nie chce z nami rozmawiać będą:

– 17 września Dominika Dudek, profesor nauk medycznych, kierowniczka Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistka w zakresie psychiatrii klinicznej, zaburzeń depresyjnych oraz choroby dwubiegunowej, od 2013 redaktorka naczelna czasopisma „Psychiatria Polska”, prezeska Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego od 2022.

– 21 października dr Maciej Pilecki, lekarz, specjalista psychiatrii ogólnej oraz dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychoterapeuta European Association for Psychotherapy, Lider Grup Balinta Międzynarodowego Towarzystwa Balintowskiego, kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Katedrze Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek zespołu roboczego ds. zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży przy Ministrze Zdrowia.

Kolejne nazwiska specjalistów będą podawane na bieżąco.

Kolejne spotkania dla dorosłych odbędą się:
-22 października, godz.18.00
-27 października, godz. 19.00
-29 października , godz.16.00

Natomiast nastoletnich widzów zapraszamy:
-10 października, godz. 11.00
-11 października, godz. 11.00
-12 października, godz. 11.00
-19 października, godz. 11.00
-20 października, godz. 11.00


Spotkania dla młodzieży 16+ poprowadzi Aleksandra Barczyk, instruktorka „Symboliki Ciała i Improwizacji w Tańcu” wg metody Detlefa Kapperta, współzałożycielka Fundacji Wszyscy Obecni i działaczka społeczna – szczególnie w obszarze udostępniania kultury i sztuki osobom ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Pomoże ona uczestnikom warsztatu rozpoznać charakter ich relacji z dorosłymi i rodzicami i wypracować techniki, które mogłyby je poprawić i uzdrowić. Warsztaty te będą miały charakter bardziej interaktywny, angażujący młodych ludzi nie tylko intelektualnie i emocjonalnie.

We wszystkich spotkaniach będą uczestniczyć twórcy spektaklu: reżyserka Daria Kopiec oraz aktorzy, Marta Bizoń i Robert Ratuszny.

Spektakl Andrieja Iwanowa „KRUK Z TOWER” w reż. Darii Kopiec oraz towarzyszące spotkania warsztatowe odbywają się na Scenie Kameralnej w budynku Teatralny Instytut Młodych os. Teatralne 23.

Matki często tak mają, że za bardzo kochają, za bardzo chcą się przypodobać swoim dzieciom i za dużo chcą wiedzieć o ich życiu, a to drażni, zwłaszcza nastolatków. Kostia po śmieci ojca zupełnie stracił kontakt ze swoją matką, złości go jej troska i zabieganie o jego uwagę. To nie tylko konflikt pokoleń, to odwieczny bunt nastoletniego człowieka, który już czuje się trochę dorosły. Matka Kostii będąc bezradna wobec zobojętnienia syna, ucieka się do małego oszustwa. Postanawia wejść do świata, w którym on żyje i czuje się swobodny, do wirtualnego świata Internetu. I tak tajemnicza Gotka, Toffi, która wychodzi z domu tylko po zmroku, nawiązuje szczerą rozmowę z Krukiem z Tower – to facebookowy nick Kostii. Matka podszywając się pod atrakcyjną dziewczynę nie przeczuwa nawet jak niebezpieczną podjęła grę…

Bilet na spektakl jest również biletem wstępu na warsztaty.

Rezerwacja miejsc w Biurze Obsługi Widza: tel. 12 68 02 112, 12 68 02 113, rezerwacja@ludowy.pl. Zakup bezpośredni dla widza dorosłego, możliwy na stronie WWW.LUDOWY.PL

fot. Jeremi Astaszow

Komentarze
Udostepnij