Zapowiedzi

Książka w Teatrze | Grzegorzewski. Wrażliwość. Wyobraźnia w warszawskim Instytucie Teatralnym

Instytut Teatralny zaprasza 6 grudnia o godz. 18:00 na spotkanie z cyklu „Książka w teatrze”, poświęcone wydaniu „Grzegorzewski. Wrażliwość. Wyobraźnia” pod redakcją Wojciecha Świdzińskiego i Mateusza Żurawskiego. Wstęp wolny.

Tom obejmuje siedemnaście referatów, wygłoszonych podczas konferencji naukowej „Grzegorzewski. Wrażliwość. Wyobraźnia”, która odbyła się w Akademii Teatralnej (Teatrze Collegium Nobilium) w dniach 16-17 maja 2022, a także zapis dyskusji z uczestniczkami towarzyszącego konferencji warsztatu „Grzegorzewski: Urzeczowienie”.

„To nieustanne powracanie do Grzegorzewskiego cieszy, bo najgorsze, co może spotkać artystę, to oswojenie go jako klasyka […] i towarzyszące temu bezrefleksyjne uznanie, które zwalnia z obowiązku krytycznego czy, lepiej, twórczego myślenia. Poświęcona artyście konferencja, zorganizowana w 2008 roku przez nas, wówczas jeszcze studentów Wiedzy o Teatrze, zakończyła się konkluzją, że Jerzy Grzegorzewski pozostawił nam szczególny testament – swoją wrażliwość i wyobraźnię. Myślę, że warto dziś wrócić do tamtych rozmów”.
– Mateusz Żurawski, fragment wstępu

W spotkaniu wezmą udział: Adrianna Wolińska, Dominik Gańko (autorzy), Mateusz Żurawski (organizator konferencji i redaktor naukowy tomu) oraz Iga Kruk-Żurawska i Michał Cyruchin (twórcy książki). Rozmowę poprowadzi Agnieszka Berlińska.Książka „Grzegorzewski. Wrażliwość. Wyobraźnia” pod redakcją Wojciecha Świdzińskiego i Mateusza Żurawskiego została wydana przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Komentarze
Udostepnij