Zapowiedzi

„Kuguarzyce wychodzą na łowy” prapremierowo w toruńskim Teatrze Muzycznym

Czy kobiety mogą „polować” na dużo młodszych od siebie mężczyzn? Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu przygotowuje się do polskiej prapremiery musicalu autorstwa Donny Moore pt. „Kuguar. Musical”, która już 1 marca. Kim są tytułowe „kuguarzyce”?

Zamienię Cię na „młodszy model”

„Kuguar” to gatunek drapieżnej pumy, który stał się także synonimem atrakcyjnych kobiet w średnim wieku, szukających romantycznych lub seksualnych relacji ze znacznie młodszymi od siebie mężczyznami. „Kuguarzyce” wciąż mierzą się z wieloma nieprzychylnymi opiniami na swój temat. Są pochopnie oceniane jako kobiety, które chcą podnieść swoją niską samoocenę lub szukają jedynie seksualnych uniesień.  O ile związki, w których to partner jest znacznie starszy od kobiety, nie budzą tak wielu emocji, to odwrotna sytuacja jest wciąż negatywnie odbierana przez społeczeństwo.

Kocice w roli głównej

Spektakl „Cougar: The Musical” autorstwa Donny Moore swoją premierę miał na scenie Off-Broadway w Nowym Jorku w 2012 r. To musical, który potrafi wywołać zarówno łzy śmiechu, jak i wzruszenia. Przy całej komediowości i przejaskrawieniu sytuacji, każdy (a w szczególności kobiety) może odnaleźć w nim nieco swojej historii. Musical przedstawia „kuguarzyce” nie tylko jako kobiety „polujące” na młodszych mężczyzn, które pragną czerpać więcej ze swojego życia, ale też w lekki sposób pokazuje ich wewnętrzne odczucia, motywacje i doświadczenia. Nie ma tu tematów tabu, czegoś, o czym nie wypada mówić głośno. Z dużą dozą ironii traktowane są też stereotypy, starzenie się i ludzkie słabości, a każdy widz musi nabrać dużo dystansu do siebie i przedstawianego tu świata.  

W tym roku Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu zdecydował się sięgnąć po ten tytuł i po raz pierwszy przedstawić go na polskiej scenie. Zadanie to powierzono twórcom znanym z realizacji takich musicali jak „Friends. The unauthorized musical parody” czy „Morderstwo dla dwojga”, które zyskały sympatię widzów z całego kraju.

Za reżyserię spektaklu odpowiada Agnieszka Płoszajska, choreografię stworzył Michał Cyran, scenariusz przetłumaczyła Anna Wołek, a piosenki Donata Gierczycka. W scenografii Wojciecha Stefaniaka i kostiumach Aleksandry Harasimowicz, wystąpią artyści znani zarówno ze scen musicalowych, jak i z „szklanego ekranu”. W podwójnej obsadzie znaleźli się: Katarzyna Jamróz, Magdalena Smuk, Justyna Kacprzycka, Anna Sztejner, Renia Gosławska, Filip Bieliński i Karol Jasiński. Muzykę na żywo zapewnią doskonali instrumentaliści: Bartek Staszkiewicz i Kamil Długoborski.

Siła kobiet przybiera różne formy!

Polska prapremiera spektaklu „Kuguar. Musical” w Teatrze Muzycznym w Toruniu zbiega się również z ogłoszonym przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego rok 2024, Rokiem Kobiet Odważnych. Spektakl opowiada o odwadze kobiet, ale z zupełnie innej, nieoczywistej strony. Pokazuje, że osiągnięcie sukcesu, bycie silnym i odważnym, nie zawsze wiąże się z dokonaniami na miarę Marii Curie-Skłodowskiej. Czasem największym przejawem odwagi, jest przełamanie swoich barier, spełnianie własnych, a nie cudzych oczekiwań, pozwolenie sobie na odrobinę szczęścia.

Bilety na premierę sprzedały się z dużym wyprzedzeniem. Kolejne spektakle zaplanowano na maj. Informacje i bilety dostępne na: http://teatrmuzyczny.torun.pl/1463/kuguar-musical

Komentarze
Udostepnij