Zapowiedzi

Kwiecień w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium

W kwietniu w Teatrze Collegium Nobilium nie tylko znane już widzom spektakle, takie jak „Olimp” w reż. Wojciecha Kościelniaka czy „Alaska” w reż. Radka Stępnia, ale również premiera „Bólu”, spektaklu dyplomowego studentki z kierunku reżyseria – Kingi Chudobińskiej-Zdunik.

Alaską w reżyserii Radka Stępnia widzowie mieli okazję zetknąć się po raz pierwszy w grudniu. Świetne recenzje, które można przeczytać na stronie spektaklu, zachęcą, mamy nadzieję, kolejnych widzów do odwiedzenia szpitalnej sali, w której toczy się historia bohaterów tego dyplomu:

Młody mężczyzna czeka na eutanazję, a jego przyjaciel nie potrafi pogodzić się z perspektywą nachodzącej straty. Zdradzona dziewczyna zamierza przerwać niechcianą ciążę. Początkujący egzorcysta wątpi w swoje powołanie. Pracownik tajemniczej firmy szuka wyjątkowo cennego towaru. Skruszona katoliczka chce odpokutować za swoje grzechy. Drogi ich wszystkich przecinają się pewnej zimowej nocy w szpitalu na odludziu, gdy na zewnątrz szaleje śnieżyca.

Więcej o spektakluALASKA
Gramy: 1, 2 kwietnia

Również na początku kwietnia, pokażemy świat z perspektywy mężczyzn, w świetnie przyjętym spektaklu Katarzyny Warnke „MEN’S TALK”:

MEN’S TALK to odpowiedź na znane już zjawisko MENSPLAININGU (opisane przez Rebeccę Solnit w eseju MAN EXPLAIN THINGS TO ME), kiedy to mężczyźni wyjaśniają świat – przede wszystkim kobietom i mniejszościom seksualnym.

Spektakl GRUPY KALIFORNIA to próba uchwycenia kondycji pokolenia, dla którego świat, jego dotychczasowe normy i ograniczenia stają się niewystarczające, zwyczajnie nieprawdziwe, pokolenia, dla którego płeć nie jest ograniczeniem, a w subwersywnym, genderowo-queerowym kontekście może redefiniować się jako wartość i inspiracja. Świadomość wyświechtania znaczeń nie zwalnia nas z poszukiwania odpowiedzi na pytanie czym jest męskość, jak buduje się tożsamość i czy potrzebne jest do tego oparcie w autorytetach. Mężczyźni objaśniają SOBIE świat. I ze sobą.

Więcej o spektaklu: MEN’S TALK

Gramy: 4, 5 kwietnia

Olga Sawicka powróci w kwietniu ze swoim pierwszym monodramem pt. Za chwilę wychodzę w reżyserii Kaliny Jagody Dębskiej:

Ona znajduje się na szczycie kariery. W punkcie, o którym zawsze marzyła, ma ukochanego męża, została nagrodzona ważnym wyróżnieniem. Wychodzi na scenę. Wokół mnóstwo ludzi. Oklaski. Gratulacje. Ona to wszystko słyszy i ma ochotę stamtąd uciec. Zaszyć się gdzieś, gdzie jej nikt nie widzi. Ale nawet, jeśli ucieknie przed ludźmi, nie jest w stanie uciec przed swoimi wewnętrznymi rozterkami.

Więcej o spektaklu: ZA CHWILĘ WYCHODZĘ…

Gramy: 4, 5 kwietnia

Na deski TCNu powróci Olimp w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Zapraszamy po raz kolejny na muzyczną opowieść Odysa:

OLIMP bazuje na antycznym tekście ODYSEI, ale w dosłownym, adaptacyjnym znaczeniu nią nie jest, ponieważ poszczególne wątki, miejsca akcji, a nawet relacje łączące bohaterów zostały zmodyfikowane. Wszystko w celu sprostania wymogom specyfiki przedstawienia dyplomowego i próby twórczego spojrzenia na epos Homera z dzisiejszej perspektywy.

Więcej o spektaklu: OLIMP

Gramy: 13, 14, 15, 20, 21, 22 kwietnia

Prawdziwy Norweski Black Metal, spektakl w reżyserii Marcina Libera, niewątpliwie przyciągnął do Teatru Collegium Nobilium nowych widzów. Zapraszamy po raz kolejny na mocne, black metalowe brzmienia, a także do zapoznania się z niektórymi szczegółami historii pewnego norweskiego zespołu:

…to opowieść o grupie muzyków i ich przygodach na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. To opowieść o samobójstwach, morderstwach, paleniu kościołów, faszyzmie, rasizmie, seksizmie, homofobii i poszukiwaniu własnej artystycznej drogi.

Dużo wskazuje na to, że PRAWDZIWY NORWESKI BLACK METAL to farsa. Dziwna, ale farsa.

Więcej o spektaklu: PRAWDZIWY NORWESKI BLACK METAL
Gramy: 27, 28, 29 kwietnia

A z niespodzianek – odbędzie się kolejny koncert organizowany we współpracy z Radiem Nowy Świat! Tym razem wystąpią nasi studenci i absolwenci oraz redaktorzy z wyżej wymienionej stacji!

Więcej o spektaklu: PIOSENKI Z TEKSTEM
Gramy: 17 kwietnia

28 kwietnia swój spektakl dyplomowy pt. Ból zaprezentuje studentka reżyserii Kinga Chudobińska-Zdunik. Więcej informacji znajdą Państwo wkrótce na stronie Teatru.

Przed Państwem zespół opuszkowy Wallenberga, gruźlica, stwardnienie rozsiane i lęk. Wyłuskałam z dzienników św. Faustyny, Barbelliona i Wata opisy ich chorób, bo w literaturze – poza okrutnym nowotworem – najczęściej są one ukryte, a schorzenie fabularne to nieprawda, jeśli pisarz go nie doświadczył. Główną treścią tych dzienników nie jest zdrowie, więc musiałam odcedzić Chrystusa, biologię i politykę. Solidny ateizm, zasadniczy agnostycyzm i głęboka wiara nie ratują przed bólem istnienia, bólem fizycznym i śmiercią.

Więcej o spektaklu: BÓL
Premiera: 28.04.
Gramy: 29.04

Przed nami kolejna konferencja, w której również każdy może wziąć udział. Kto jest za czwartą ścianą? Teatr Partycypacyjny – dwie studentki kierunku Wiedza o Teatrze, Natalia Cierniak i Aleksandra Urban zaprosiły wielu wybitnych specjalistów do rozmowy o tym, kim są widzowie teatralni? Jacy są? Czy wszyscy, którzy chcą, mogą brać udział w życiu teatru? Zachęcamy do wzięcia udziału w tym dwudniowym wydarzeniu, a także w dyskusjach, które na pewno dostarczą wielu ciekawych wniosków.

Więcej o spektaklu: KTO JEST ZA CZWARTĄ ŚCIANĄ? TEATR PARTYCYPACYJNY
Gramy: 25, 26 kwietnia

Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru!

Z kasą można skontaktować się:

telefonicznie od wt. do pt. w godz. 11.00 – 19.00, w weekendy w godz. 13.00 – 17.00, pod numerem telefonu 662 155 960

mailowo: kasa@e-at.edu.pl

Godziny otwarcia Kasy Teatru (stacjonarnie):

pon. – kasa zamknięta

wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. – niedz.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl

Komentarze
Udostepnij