Zapowiedzi

Labirynt – serialowy thriller w duchu nordyckich kryminałów już dostępny w RED GO

Na nowo powstałej platformie RED GO można już oglądać pierwszy sezon Labiryntu, serialu nawiązującego swoją formułą i atmosferą do najlepszych wzorców skandynawskiego kryminału.

Seria morderstw wstrząsa mieszkańcami Moraw. Ginie lokalny polityk, zamordowany na wzór średniowiecznych praktyk tortur, a jego ciało zostaje odnalezione w dość niepokojącej scenerii. Policja rozpoczyna poszukiwania sadystycznego sprawcy. Korzenie tej skomplikowanej sprawy sięgają innego przypadku – morderstwa młodej dziewczyny ze Słowacji, która zginęła w podobnie tajemniczy sposób jak Karas. Sprawę dostaje dwójka śledczych o odmiennych charakterach. Są to Czech, detektyw Michal Remes (Jiří Langmajer), na którego życie prywatne negatywnie wpływa niezbyt stabilna sytuacja osobista, oraz Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policjantka z Bratysławy, Nie potrafiąca komunikować się z otoczeniem bez uprzedzeń? . Tak rozpoczyna się Labirynt, jeden z najbardziej wciągających czeskich seriali ostatnich lat, którego popularność przekroczyła granice Czeskiej Republiki.

– W Czechach wciąż pokutuje myślenie, że nie da się u nas zrobić dobrego thrillera detektywistycznego. To duży błąd, „Labiryntem” chcemy udowodnić, że jest inaczej. Jako reżyser lubię ryzykować, sprawdzać się w nowych rejonach kinematografii, pokazywać, że możemy jako Czesi świetne kino gatunkowe i sprawiać, że publiczność nie będzie zażenowana efektem. Wcześniej nakręciłem m.in. „Oszustwa diabła” i „Zaginione wrota”, którymi udowodniłem, że sprawdzam się jako twórca kryminałów – mówi Jiří Strach, reżyser Labiryntu. I dodaje: – „Labirynt” łączy cechy thrillera i kryminału, choć osobiście nie chciałbym etykietować go jako serialu czysto w stylu nordyckim. Nie poszliśmy drogą zwykłego kopiowania czegokolwiek. Kino czeskie ma swoją wyjątkowość i tradycję, swoich twórców. Nasz styl jest autentyczny, niepowtarzalny. Nie interesuje nas w pierwszej kolejności forma, interesuje nas treść. Dopiero, kiedy postawimy na treść, decydujemy jaką przyjmie ona ostatecznie formę

Jiří Strach jest jednym z najpopularniejszych czeskich reżyserów, tworzących zarówno dla kina, jak i telewizji. Jego najpopularniejszym filmem jest komedia familijna „Anioł Pański” z 2005 roku, znany także widzom w Polsce.

Labirynt to produkcja popularna nie tylko w Europie. Dwa pierwsze sezony mogli zobaczyć telewidzowie z Japonii. Telewizja Czeska na targach w Cannes zawarła umowę na remake serialu z producentami z Niemiec i Holandii. Labirynt nie jest pierwszym przebojem z Czech, który można oglądać na platformie RED GO. Od zeszłego tygodnia dostępne są też Lata 90. – największy frekwencyjny hit Czeskiej Telewizji w XXI w.

Pierwszy sezon serialu Labirynt – już dostępny na platformie Red GO: www.redgo.film Sezon drugi będzie mieć premierę 1 lipca, a trzeci  15 lipca.

ZOBACZ ZWIASTUN:
ZWIASTUN SERIALU LABIRYNT

Komentarze
Udostepnij